Polecamy

6 © Damian Kujawa/ARCHIWUM
[2/8]

Nie dawajcie pieniędzy Owsiakowi. 7 powodów, dla których nie warto wspierać Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

6. Miliony na koncie Owsiaka

Owsiak zarabia miliony.

Bardzo często w mediach pojawiają się informacje o tym, że Owsiak dzięki WOŚP zarabia miliony. Choć kwestia zarobków to sprawa indywidualna, to Jurek postanowił jednak ujawnić swoje przychody, aby rozwiać plotki i zaspokoić ciekawość wielu niedowiarków.

Na swoim Facebooku wyjaśnił, że on sam nie dostaje z WOŚP żadnych pieniędzy. Pensję, którą ma, otrzymuje od spółki Złoty Melon, należącej w całości do Fundacji WOŚP. Spółka ta, nie jest jednak w żaden sposób dotowana przez Fundację. Owsiak jako prezes zarządu Złotego Melona w 2016 roku zarabiał miesięcznie 14 146 zł brutto, a więc netto 9606 zł.

Natomiast żona Owsiaka – Lidia, zwana też Dzidzią, która jest dyrektorem do spraw medycznych, od lat zarabia w WOŚP 13 743 zł brutto, czyli na rękę dostaje 8994 zł.

Ciekawe dlaczego tak wiele osób ciekawi ile zarabia Jurek? Może zamiast tracić czas na tworzenie kolejnych plotek warto zająć się czymś pożytecznym i zrobić coś - tak jak Owsiak - dla innych?


Zbliża się kolejny, już 28. Finał WOŚP. Zamierzasz wrzucić pieniądze do puszki? Zastanów się! Podobno Jerzy Owsiak to złodziej, zarabia miliony, później kupuje sobie mieszkania, a wolontariusze kradną pieniądze z puszek. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do galerii i dowiedzieć się, jaka jest prawda.

Najnowsze wiadomości

reklama