Piłka nożna. Śląsk - Lech 1:1. Wynik lepszy niż gra (ZDJĘCIA)

Jakub Guder
Śląsk Wrocław wreszcie strzelił bramkę i zdobył punkt, ale niestety ponownie nie wygrał. Zważając jednak na przebieg meczu remis 1:1 z Lechem Poznań trzeba szanować.

Posiadanie piłki trochę ponad 30 proc. Podania - blisko o połowę mniej niż Lech i o 16 proc. mniej tych celnych. Strzały w światło bramki - siedem do trzech. Te statystyki mówią wszystko o tym meczu. Lech nie wygrał we Wrocławiu, bo Śląsk nieźle się bronił, a gościom brakowało skuteczności. Problem w tym, że WKS-u właściwe przez większość meczu się bronił.

Gol Flavio z 23 minuty ładny, strzelony po dośrodkowaniu Dudu, ale tylko i wyłącznie dlatego, że kolejny błąd w tym sezonie popełnił Kadar, który jako jedyny z obrońców gospodarzy zgubił krycie, a Portugalczyk - chociaż na rany - to jednak to wykorzystał. W pierwszej połowie swoją szansę na bramkę miał jeszcze Tomasz Hołota, ale Jasmin Burić wyciągnął się jak długi i wybił jego strzał z dystansu na rzut rożny. To jednak wszystko.

Lech po stracie gola wyglądał przez moment na oszołomionego, ale szybko odzyskał rezon i zaczął systematycznie atakować, atakować, atakować... Swoje okazje mieli Lovrencsicsa, Gajos, Hamalainen. Jeśli już uderzali między słupki, to najczęściej jednak w Pawełka.

W drugiej połowie determinacja poznaniaków była jeszcze większa. W 60 min. świetne podanie w pole karne dostał Hamalainen, dośrodkował na głowę Gajosa, a ten strzelił na 1:0. Mariusz Pawełek w tej sytuacji tylko odprowadził piłkę wzrokiem, a Piotr Celeban zgubił krycie.

Potem było wiele momentów, w których można było mieć obawy o dowiezienie chociażby tego jednego punktu. Wrocławianie jednak dość często wyłuskiwali piłkę przed swoim polem karnym, rozpoczynali kontratak, a potem - najczęściej Kiełb lub Flavio - zaliczali błahą stratę.

Remis to maksimum, co mógł w tym meczu osiągnąć Śląsk. Wygranej w lidze szuka od 12 września.