Piłka ręczna: Gra Kozłowskiej dała pierwsze punkty KPR-owi

Grzegorz Bereziuk, PW
Cztery punkty lewoskrzydłowej Agnieszki Koceli pomogły jeleniogórzankom zwyciężyć Marcin Oliva Soto
Twarda obrona kierowana przez rewelacyjną Martynę Kozłowską dała KPR Jelenia Góra pierwsze zwycięstwo w sezonie. Co ważniejsze, stało się to w derbach Dolnego Śląska z AZS AWF Sport Concept Wrocław, które ekipa trener Małgorzaty Jędrzejczak wygrała 25:22. Początek spotkania był szybki.

Kibice gole oglądali jednak głównie po kontrach. Do przerwy KPR prowadził 15:13. Po przerwie jeleniogórzanki przejęły inicjatywę. Wykorzystując świetną dyspozycję bramkarki Martyny Kozłowskiej, KPR z każdą minutą zwiększał przewagę. Kiepska gra w ataku nie pozwoliła wrocławiankom na odrobienie strat.

Radości po meczu nie kryła trener gospodyń. - Cieszę się ze zwycięstwa. Czułam, że wrocławianki są w naszym zasięgu. Wierzę, że wygrana podziała na zespół motywująco. W innym meczu 5. kolejki piłkarki KGHM Metraco Zagłębie łatwo pokonały Sambor Tczew 40:26. Już w środę (g. 19) lubinianki podejmą u siebie lidera superligi Vistal Łączpol Gdynię.

KPR Jelenia Góra - AZS AWF Sport Concept Wrocław 25:22 (15:13)
KPR: Kozłowska, Szalek - Dąbrowska 8, Załoga 6, Kocela 4, Konsur 3, Buklarewicz 2, Fursewicz 2, Bułak, Rykaczewska.

AZS AWF: Boczkowska, Słota - Perek 6, Pietras 4, Żakowska 3, Antoszewska 3, Król 3, Wiertelak 1, Olfans 1, Wynnyk 1, Rupp, Wojt 0, Łukasik 0.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Sambor Latocha Tczew 40:26 (21:15)
Zagłębie: Czarna, Tsvirko, Maliczkiewicz - Załęczna 3, Piekarz 2, Ciepłowska 3, Lisowska 7, Semeniuk-Olchawa 7, Obrusiewicz 3, Paluch 3, Jelić 1, Bader 10, Pielesz 1, Byzdra.

PGNiG Superliga kobiet
Inne wyniki: Ruda Śl. - SPR Lublin 28:32 (15:16), Vistal Gdynia - Politechnika Koszalińska 29:15 (14:12), Piotrkovia - KSS Kielce 40:28 (21:13), Start Elbląg - Ruch Chorzów 34:22 (21:12).

12. Sambor Tczew 5 0 108-165

Następna kolejka (16-17.10): SPR Lublin - AZS AWF Wrocław (16.10, g. 15), Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra (20.10, g. 17), Zagłębie Lubin - Łączpol Gdynia (13.10, g. 19), KSS Kielce - Start Elbląg, Politechnika Koszalińska - Piotrkovia, Zgoda Ruda Śl. - MKS Tczew.