Piłka ręczna: Polacy z brazowym medalem Mistrzostw Świata w Katarze!

red
Piłka ręczna: Polacy brązowymi medalistami Mistrzostw Świata w Katarze
Piłka ręczna: Polacy brązowymi medalistami Mistrzostw Świata w Katarze Qatar 2015 via epa
Dosłownie do ostatniej sekundy reprezentacja Polski w piłce ręcznej walczyła o brązowy medal mistrzostw świata w Katarze. Hiszpanów udało im się ograć 29:28.

Na 30 sekund przed końcem meczu biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 29:28 i w meczu z Hiszpanią wywalczyli brązowy medal.

Podobnie jak w meczu z Katarem, Polacy mieli znakomity początek spotkania, przez przeszło 5 minut Hiszpanie nie mogli pokonać świetnie broniącego Sławomira Szmala. Niestety potem polska drużyna zaczęła popełniać błędy i rywale stopniowo nadrabiali stracone punkty. Pierwsza połowa meczu zakończyła się jednak remisem wynikiem 13:13.

Po przerwie dzięki kolejnym wykluczeniom z gry zawodników w biało-czerwonych barwach Hiszpanie odskoczyli na kilka punktów. Na 10 minut przed dramatycznym końcem Hiszpanie prowadzili już 22:18. Zawodnicy Michaela Bieglera zniwelowali straty do jednej bramki i na sekundę przed końcem regulaminowego czasu doprowadzili do remisu 24:24. To oznaczało dogrywkę. A w tej Polacy walczyli do ostatniej sekundy wychodząc na prowadzenie 29:28.

Bohaterem meczu i jednocześnie jego najlepszym zawodnikiem okazał się Michał Szyba.