MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pociąg do Kultury i do Berlina znowu w trasie. W czasie jazdy są koncerty, prelekcje, spotkania (Program, trasa, ceny biletów)

Alina Gierak
Alina Gierak
Pociąg do Kultury kursuje na trasie Wrocław -Berlin. Ma przystanek między innymi w Bolesławcu i Węglińcu.
Pociąg do Kultury kursuje na trasie Wrocław -Berlin. Ma przystanek między innymi w Bolesławcu i Węglińcu. Koleje Dolnośląskie
Możemy skorzystać z sezonowego połączenia Berlin Lichtenberg-Cottbus-Węgliniec-Bolesławiec-Legnica-Wrocław Główny i podczas przejazdów Pociągiem do Kultury podziwiać wystawy, oglądać krótkie przedstawienia, oraz uczestniczyć w spotkaniach z pisarzami i artystami. Poznajcie rozkład jazdy Pociągu do Kultury i ceny biletów.

Spis treści

Pociąg do Kultury 2024 – program wydarzeń

Pociąg do Kultury będzie podróżował do 5 lipca 2024, co piątek, sobotę i niedzielę. Program wydarzeń jest bardzo ciekawy.

Kultura łączy ludzi i uważam to za słuszne, że wyrażamy to, stawiając kulturę na tory. Cieszę się, że Pociąg do Kultury wkracza w swój dziewiąty już sezon i jestem przekonany, że w tym roku również zapewni program kulturalny, który będzie zarówno barwny, jak i ambitny - podkreśla Rainer Genilke, Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Planowania Przestrzennego Kraju Związkowego Brandenburgia

Tematem przewodnim tego sezonu jest „Geschichte/n im Gepäck – czas historii, czas podróży”. Program będzie dotyczył między innymi rocznic istotnych wydarzeń w Europie, tworząc jednocześnie przestrzeń dla aktualnych dyskusji.

Powrócą dobrze znane „Rozmowy w podróży”, które koncentrują się na wymianie myśli między aktywistami politycznymi i społeczeństwem obywatelskim. W programie pojawią się również Łużyce z prezentacją aktualnych inicjatyw i projektów kulturalnych.

Co w programie?
Czekają nas zarówno gry, zabawy, ale i występy na żywo. Między innymi

 • W niedzielę 28 kwietnia na trasie Berlin-Wrocław wystąpią muzycy Opery Berlińskiej.
 • W niedzielę 5 maja na trasie Wrocław-Berlin Sylwia Ludas zaprosi do warsztatów na temat „Przodkowie, mity, duchy”.
 • W niedzielę 26 maja z Wrocławia do Berlina posłuchamy programu „Amore–Miłość! Finally–na konca!”, czyli muzyki nie tylko na żywo, ale i bez wzmacniaczy.

TUTAJ znajdziecie pełny program Pociągu do Kultury 2024

W tym roku, skupiając się na literaturze, chcielibyśmy zaprosić pasażerów do słuchania historii w bagażu oraz do dyskusji, wspomnień i - jak zawsze - do aktywności na pokładzie pociągu - mówi Corinna Scheller, kierownik Działu Promocji Kultury, Usług Muzealnych i Doradztwa w Kulturprojekte Berlin

Trasa Pociągu do Kultury 2024

W tym roku pociąg ruszył na trasę 19 kwietnia (w ubiegłym roku startował od czerwca) i będzie kursował pomiędzy Berlinem i Wrocławiem w każdy weekend do 5 lipca, a więc kolejnej korekty rozkładu jazdy pociągów. Podróż potrwa pięć i pół godziny.
Na trasie są przystanki w

 • Wrocław
 • Legnica
 • Chojnów
 • Bolesławiec
 • Węgliniec
 • Weiswasser
 • Cotbuss
 • Berlin

Pociąg do Kultury – ile kosztuje bilet?

Bilet w jedną stronę w relacji Wrocław-Berlin kosztuje 24,90 euro (116 zł) – cena nie zmieniła się od zeszłego roku, dzieci do lat sześciu podróżują za darmo, a od 6 do 15 roku życia płacą połowę (12,40 euro, 58 zł).

Nie ma możliwości przewozu rowerów w „Pociągu do Kultury”.

Można też kupić bilet na Pociąg do Kultury, jeśli jedziemy np. z Węglińca, Bolesławca, czy Legnicy do Berlina lub do Cottbus, albo z Wrocławia tylko do Cottbus. Wtedy ceny są odpowiednio niższe o kilka euro.

Bilety na Pociąg do Kultury, rozkład jazdy i cennik jest TUTAJ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto