Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pomoc dla Romka. Koncert charytatywny dla chorego jeleniogórzaninia

Alina Gierak
Pomoc dla Romka. Romek Geftasiewicz, chory na stwardnienie rozsiane 31-letni jeleniogórzanin, nie ustaje w walce o normalne życie. Możemy mu w tym pomóc. Koncert dla Romka odbędzie się 4 listopada. W programie Sabat Mater na chór i solistów.

Pomoc dla Romka. Koncert charytatywny Stabat Mater na solistów,chór i orkiestrę 4 listopada o godz 19 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze. Koncert organizuje Klub Rotary. Wstęp wolny. Podczas koncertu zbiórka datków pieniężnych do skarbonek.
Rossini Stabat Mater Specjalny koncert charytatywny pod patronatem Elisabeth Wolbers, konsul generalnej Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu w ramach wydarzeń artystycznych Wrocławia - miasta kultury Europejskiej 2016 . Wykonawcami są południowoniemiecki chór i orkiestra lekarzy , solistami są członkowie Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Pomoc dla Romka
Romek jest chory na stwardnienie rozsiane. Stara się pracować i żyć normalnie, choć nie jest mu łatwo. Był na stażu w naszej redakcji i radził sobie świetnie, mimo niepełnosprawności. Romek zbiera pieniądze na dalsze leczenie i rehabilitację. Możecie go wesprzeć.
Romek Geftasewicz był uczniem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze. Obronił licencjat na Kolegium Karkonoskim w Jeleniej Górze. To właśnie wtedy dowiedział się, że jest chory na stwardnienie rozsiane. Coraz poważniejsze objawy choroby uniemożliwiły mu samodzielne życie. Romek ma problem z koordynacją wzrokowo-ruchową, utrzymaniem równowagi,osłabieniem mięśni. Dzięki lekarzom i ludzi dobrej woli ukończył studia na wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Stwardnienie rozsiane: co to choroba ? Stwardnienie rozsiane to choroba przewlekła, która uszkadza centralny układ nerwowy, objawy przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Chorobę po raz pierwszy opisał francuski neurolog Jean Martin Charcot w 1868 roku. Jest to schorzenie autoimmunologiczne oparte na autoagresji – komórki układu odpornościowego atakują zdrowe komórki innego układu w obrębie tego samego organizmu żywego. W wyniku choroby odchodzi do powstania ognisk nieaktywnej tkanki w mózgu, które są widoczne w badaniu, jako białe plamy. Właśnie w tych miejscach komórki tracą zdolność przekazywania bodźców, co jest bezpośrednią przyczyną częściowego lub trwałego uszkodzenia funkcji, które dana partia nerwów nadzorowała – może być to wzrok, słuch, praca mięśni gładkich odpowiedzialnych za organy wewnętrzne bądź poprzecznie prążkowanych, od których zależy funkcjonowanie kończyn.
O akcjach pomocy dla Romka czytaj
TUTAJ

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto