Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznajcie Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa - wirtualny ratunek

OPRAC.:
Piotr Sobala
Piotr Sobala
Pixabay
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której przy pomocy komputera lub telefonu, można w prosty i anonimowy sposób przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Pomaga to w szybki sposób przekazać informacje policjantom, którzy udzielą wymaganej pomocy.

Dla człowieka poczucie bezpieczeństwa to bezwarunkowo jedna z ważniejszych rzeczy w życiu. Dzięki temu czujemy komfort, spokój i łatwiej nam funkcjonować w życiu codziennym.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest to narzędzie, które sprawdza się jako praktyczny komunikator pomiędzy społeczeństwem a Policją. Pamiętajmy, że jednym z celów Policji jest poznanie oczekiwań społeczeństwa w zakresie dostrzeganych zagrożeń bezpieczeństwa, jak i oczekiwanych sposobów ich eliminowania.

Poprzez przekazanie informacji od społeczeństwa, funkcjonariusze jeszcze sprawniej mogą reagować na zagrożenia i przede wszystkim widzą wszystkie zgłoszenia na specjalnie mapie. Każdy ma możliwość zupełnie anonimowo poinformować o nietypowych i niebezpiecznych sytuacjach. Nawet bez wychodzenia z domu.

Policja do każdego zgłoszenia podchodzi bardzo rzetelnie i indywidualnie, żeby eliminować zagrożenia.

Wyjaśniamy krok po kroku zasady działania aplikacij:

  • otwieramy Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa pod adresem internetowym https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
  • akceptujemy regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie, należy na początku wybrać na mapie obszar, który nas interesuje,
  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu zawierającego ponad dwadzieścia pozycji,należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia.

Każde, nowo dodane zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym. Następnie poddawane jest weryfikacji i wówczas zmienia kolor na żółty. Jeśli zostanie potwierdzone, uzyskuje kolor czerwony. Gdy zaś weryfikacja zagrożenia jest negatywna, znacznik przyjmuje kolor szary i znika z oficjalnej mapy. Jednakże nadal zgłoszenie widoczne jest dla policyjnego koordynatora mapy.

Aplikacja jest coraz bardziej popularna i miejmy nadzieję, że będzie wykorzystywana jeszcze częściej i liczba zagrożeń spadnie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto