Przegląd tygodnia w Jeleniej Górze, najważniejsze wydarzenia od 18.07 do 24.07.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 18.07 do 24.07.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 18.07 do 24.07.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Jeleniej Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.07 a 24.07.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Na Zameczku w Jeleniej Górze praca wrze. Secesyjna willa Maxa Erfurta odzyskuje swój dawny blask! [ZDJĘCIA]”?

Przegląd tygodnia Jelenia Góra od 18.07 do 24.07.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Na Zameczku w Jeleniej Górze praca wrze. Secesyjna willa Maxa Erfurta odzyskuje swój dawny blask! [ZDJĘCIA]

To już kolejny etap prac, który realizuje miasto na Zameczku (Zabobrze) w Jeleniej Górze. Pracownicy układają dachówkę w secesyjnej willi, która niegdyś należała do Maxa Erfurta. Zabytkowy budynek, znajdujący się przy ul. Jana Pawła II przechodzi gruntowny remont. O postępach prac informuje Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zobaczcie, jak tam pięknie i jak prezentuje się budynek na starych zdjęciach.

📢 Magda Gessler zachwycona Karpaczem. Nowe "Kuchenne rewolucje" już niebawem. Zobaczcie urocze Karkonosze i tłumy turystów [ZDJĘCIA]

Czy Karpacz mógłby chcieć więcej? Magda Gesller, podobnie jak tłumy turystów, zawitała do Karkonoszy. Służbowo z "Kuchennymi rewolucjami" i liczną ekipą. Pochwaliła się tym wczoraj na swoim oficjalnym koncie na Instagramie. Czy rewolucje się udadzą? W podpisie pod zdjęciem czytamy: "To miejsce jest dla mnie cudna energia … kichani ludzie". Może to zwiastun czego lepszego? Zobaczcie Magdę Gessler na deptaku i zachwycające widoki Karkonoszy. Trudno się w tych miejscach nie zakochać! Byliście już w tym roku?

📢 Kultową restaurację w Świeradowie przy Zdrojowej zastąpił sklep Lewiatan. Przed wojną przyciągała tłumy! [ZDJĘCIA]

Po restauracji i kawiarni "Touristenheim" przy Brunnenstrasse w Świeradowie Zdroju, dawnym Bad Flinsber nie ma dzisiaj śladu. Od dawna w tym miejscu stoi sklep Lewiatan, choć kiedyś było to popularne miejsce, chętnie odwiedzane przez turystów. Kawiarnia i restauracja ze stolikami na zewnątrz robiła piorunujące wrażenie. Panie w kapeluszach i panowie we frakach zostawiali tu na dłużej, bo była to jedna z najlepszych ciastkarni w mieście. Zobaczcie ją na starych zdjęciach!

Tygodniowa prasówka 18.07-24.07.2021 Jelenia Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Jeleniej Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 WYCIECZKA NA WEEKEND: Krucze Skały w Jerzmanicach-Zdroju na Dolnym Śląsku. Świetne miejsce na weekendowy wypad za miasto! [ZDJĘCIA]

Krucze Skały w Jerzmanicach-Zdroju stanowią jedną z atrakcji turystycznych Krainy Wygasłych Wulkanów. Nie spotkamy tu tłumów, jednak zapewniamy, że miejsce warto zobaczyć choć raz w życiu! Przeczytajcie więcej poniżej, a w galerii zobaczcie zdjęcia.

📢 Ulica Bankowa w Jeleniej Górze już tak nie wygląda. Niektóre miejsca zmieniły się nie do poznania. Zobacz! [ZDJĘCIA]

Zastanawialiście się kiedyś, jak zmieniła się ulica Bankowa w Jeleniej Górze? Jedna z głównych ulic stolicy Karkonoszy na przestrzeni lat bardzo się zmieniła. Zobacz jak wyglądała kiedyś! Tramwaje, brukowane uliczki i najważniejsze miejskie wydarzenia. Obejrzyj naszą galerię i daj znać w komentarzu, co zrobiło na tobie największe wrażenie!

📢 Nieruchomości, które kupisz za mniej niż 120 000 zł. Zobacz tanie mieszkania w Jeleniej Górze i okolicach [23.07.2021 r.]

Jakie są ceny mieszkań w Jeleniej Górze? Czy można znaleźć tanie mieszkanie? Za mniej niż 120 000 zł można kupić nieruchomości w Jeleniej Górze i okolicach. Często wymagają remontu i nakładu finansowego, ale dzięki temu można je od samego początku urządzić po swojemu. Zobaczcie, gdzie można kupić mieszkania za takie fajne pieniądze! Wszystkie z opisami w naszej galerii!

📢 Był poszukiwany. Jeleniogórscy policjanci rozpoznali go za kółkiem

Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Jeleniej Góry. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez policję.

📢 Z Wysokiego Kamienia jest widok jak nigdzie indziej. Turyści uwielbiają to miejsce. Zobacz dawne schronisko na Wysokim Kamieniu

Już w czasach kiedy pierwsi Walonowie przemierzali góry w poszukiwaniu skarbów, Wysoki Kamień był punktem orientacyjnym w terenie i zalążkiem wielu legend. Turyści od wieków z uwielbieniem odwiedzali to miejsce. Zobacz jak kiedyś wyglądało to miejsce. Sporo się zmieniło!

📢 Spisz się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Mobilny punkt Narodowego Spisu Powszechnego czeka

Na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze już 26 lipca stanie mobilny punkt Narodowego Spisu Powszechnego. Przez 5 dni mieszkańcy Jeleniej Góry będą mogli przy pomocy pracowników Urzędu Miasta Jelenia Góra i Urzędu Statystycznego we Wrocławiu wypełnić obowiązkowy formularz spisu.

📢 Rodzinna wycieczka do Gigantei. Zobacz miniaturowe Karkonosze, strażników gór i wielkie owady. Pomysł na super spędzony czas

Gigantei- Karkonoski Park Ducha Gór to miejsce, w którym fantazja miesza się z prawdą, gdzie wszystkie szlaki Karkonoszy dostępne są dla każdego, a strażnicy gór pilnują ładu i porządku w karkonoskiej krainie. A wszystko to doprawione jest nutą szaleństwa naukowca Olo. Atrakcji tutaj mnóstwo dla całych rodzin!

📢 Szklarska Poręba i Złote Widoki. Te punkty widokowe musisz odwiedzić. Roztaczają się tutaj piękne widoki

Szklarska Poręba to kurort górski, który co roku przyciąga tłumy turystów. Niezwykły klimat, piękne szlaki górskie, wodospady i formacje skalne zachęcają do wędrówek. Będąc w Szklarskiej Porębie warto pamiętać o Złotych Widokach. Krajobrazy są tutaj niebywałe!

📢 Pierwsi odkryli ją poszukiwacze złota. Wieś Wolfshaus to teraz dzielnica Karpacza. Zobacz Wilczą Porębę na historycznych fotografiach

Wolfshaus, czyli Wilcza Poręba, w średniowieczu znana była głównie poszukiwaczom złota i skarbów. W XVII wieku pojawili się tutaj pierwsi mieszkańcy- w roku 1745 mieszkało tutaj sześciu osadników. Dopiero w XIX wieku Wilcza Poręba zyskała więcej mieszkańców, a dzięki budowie linii kolejowej do Karpacza stała się miejscem wypoczynku z pensjonatami i gospodami. Po II wojnie światowej wieś włączona została do terytorium Polski. Teraz jest to jedna z dzielnic uwielbianego przez turystów Karpacza. Zobaczcie jak dawniej wyglądała wieś Wolfshaus.

📢 Był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Wpadł w Kowarach z narkotykami

Policjanci z Kowar zatrzymali 38- letniego mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Miał przy sobie narkotyki.

📢 Najnowsze licytacje! Kup od komornika dom, mieszkanie lub garaż w Jeleniej Górze i okolicach [22.07]

Kolejne nieruchomości będą do kupienia podczas licytacji komorniczych w najbliższych dniach. Domy, mieszkania i garaże można nabyć od komornika za ułamek wartości. Zobaczcie najnowsze oferty. Może znajdziecie coś dla siebie.

📢 Tylko mieszkańcy Jeleniej Góry maja takie nazwiska. Są unikatowe na skalę krajową. Zobacz czy Twoje jest na liście [CZĘŚĆ I]

Mieszkańcy mają niespotykane nazwiska. Tylko w Jeleniej Górze takie występują. W żadnym innym polskim mieście nie spotkasz tych nazwisk. Wiedziałeś o tym? A może sam nosisz takie unikatowe nazwisko? Zobaczcie zestawienie niespotykanych nazwisk od litery A do K.

📢 Oto najlepsze szkoły jazdy w Jeleniej Górze. Młodzi kierowcy właśnie je polecają

Wybór szkoły nauki jazdy jest bardzo ważny dla przyszłych kierowców. Sposób nauki oraz przekazywania wiedzy jest bardzo ważny. Do jakiej autoszkoły się zapisać na kurs w Jeleniej Górze? Która szkoła nauki jazdy jest najlepsza? Porównaliśmy opinie użytkowników Google i przedstawiamy pięć najlepszych szkół nauki jazdy.

📢 Schronisko na szczycie Śnieżki. Kiedyś można było tutaj wypić herbatę i schronić się przed zmienną pogodą. Zobacz jak wyglądało

Budowa kosmicznego obserwatorium na szczycie Śnieżki rozpoczęła się w 1966 roku i trwała osiem lat. Do 2015 roku funkcjonowała w nim restauracja, toalety, miejsce do schronienia. I choć trudno było tam szukać wyszukanych dań, a ceny, nawiązując do wyglądu obiektu, były z kosmosu, wnętrza robiły wrażenie. Marsjańskie talerze zapraszały do środka egzotycznymi klimatami, tak różnymi od tych spotykanych w innych schroniskach w Karkonoszach. Zobaczcie te wnętrza! Zdjęcia pochodzą z lat 1974- 2019.

📢 O tych zachwycających miejscach już nikt nie pamięta. Zniknęły bezpowrotnie z mapy Świeradowa- Zdroju

Świeradów- Zdrój to miejscowość położono u stóp Gór Izerskich, która zawsze cieszyła się popularnością wśród turystów i kuracjuszy. Teraz wygląda inaczej niż kiedyś. Wiele pięknych miejsc zniknęło z mapy Świeradowa- Zdroju. Był tutaj basen, muszla koncertowa, schroniska górskie, o których mało kto wie. Zobaczcie zakątki uwielbiane kiedyś przez turystów.

📢 Jelenia Góra. 27- latek zatrzymany z dużą ilością narkotyków stanie przed sądem

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali 27- letniego mężczyznę, który posiadał duże ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia.

📢 Na ścianach tej wieży są malowidła legendy największego rycerza Okrągłego Stołu. Wieża Książęca w Siedlęcinie poleca się na wycieczkę

Wieża Książęca w Siedlęcinie od ponad 700 lat góruje opodal Jeleniej Góry w malowniczej Dolinie Bobru. Ten fascynujący średniowieczny obiekt skrywa wiele tajemnic. Jeśli jeszcze nie odwiedziłeś tego miejsca, koniecznie musisz to nadrobić!

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie