18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pytanie do prezydenta Jeleniej Góry: Po co powstała Rada Gospodarcza?

Alina Gierak
Przysyłajcie do nas pytania do prezydenta Jeleniej Góry. Zadamy je w waszym imieniu. Odpowiedzi znajdziecie na jeleniagora.naszemiasto.pl oraz w jeleniogórskim, piątkowym magazynie Gazety Wrocławskiej Dziś pytamy: Po co w Jeleniej Górze powstała Rada Gospodarcza?

**Marcin zawiła, prezydent Jeleniej Góry:**

Poprosiłem niedawno przedsiębiorców lokalnych do udziału w pracach Rady Gospodarczej przy prezydencie Jeleniej Góry i powstała taka grupa, licząca prawie 30 osób. Będę chciał prosić członków Rady o opiniowanie tych dokumentów rozwoju strategicznego Jeleniej Góry, które mają bezpośredni wpływ na wartościowe zjawiska w mieście. Zaprezentowałem nasze działania, w tym uchwalenie od początku tej kadencji już 23 planów zagospodarowania przestrzennego. To jest fundamentalna wartość dla inwestycji – bez planów bowiem nie ma możliwości podejmowania dalszych działań. Kolejną sprawą są zbrojenia działek pod budowy – w sieć wodno- -kanalizacyją, energetyczną, drogową. W najbliższym czasie rozpoczynamy takie roboty w tzw. dzielnicy przemysłowej (między trasą Czeską, a ulicami Lubańską i Wojewódzką oraz Karola Miarki. Wdrażamy program KAWKA, co oznacza istotną pomoc finansową dla mieszkańców i instytucji planujących zmianę systemu ogrzewania na ekologiczny. Słowo „pomoc” oznacza 60 procent dofinansowania i 30 proc. niskooprocentowanej pożyczki. W niemałym stopniu ograniczy to nasze kłopoty z zanieczyszczeniami powietrza w mieście.Jestem na takich spotkaniach, zarówno z Radą Gospodarczą, jak i Jeleniogórską Radą Biznesu, czy stowarzyszeniem Pracodawców Polski Zachodniej często pytany o pomoc w remontach. Wspieramy niemałymi kwotami zarówno remonty obiektów zabytkowych, jak i zwyczajnych (choć też zabytkowych, bo powstałych przed 1945 r.) domów mieszkalnych. To są kwoty od kilkunastu do 90 tys. zł w przypadku każdej nieruchomości, więc uważam, że taka pomoc jest odczuwalna. Wykonaliśmy projekt kolorystyki elewacji domów przy ul. Wojska Polskiego, uzgodniliśmy go z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Myślę, że konsultacje z przedsiębiorcami, omawianie z nimi najistotniejszych spraw i korzystanie z ich doświadczeń zdynamizuje ten proces.__

**Na pytania do prezydenta Jeleniej Góry czekamy pod adresami: alina.gierak@gazeta. wroc.pl lub [email protected]**

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto