Rajd Karkonoski 2015. Wyniki. ZDJĘCIA

Rafał Święcki
Kronika Fotograficzna Polskich Rajdów
Rajd Karkonoski 2015. Załoga Łukasz Habaj i Piotr Woś, jadąca Fordem Fiestą R5, wygrała drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski podczas 30. Rajdu Karkonoskiego. Dziewięć odcinków specjalnych pokonali w czasie 1:09.00,8 i triumfowali w czterech z nich.

Dodatkowe 3 pkt do klasyfikacji mistrzostw Polski załoga zdobyła za wygranie ostatniego odcinka Power Stage przy Galerii Sudeckiej na Zabobrzu.
To czwarte w karierze zwycięstwo tej załogi w rundzie mistrzostw Polski. Habaj i Woś po raz drugi stanęli na podium Rajdu Karkonoskiego, w 2012 roku w Mitsubishi Lancer Evo IX wywalczyli trzecie miejsce.

Rajd Karkonoski 2015

Drugą pozycję na 30. Rajdzie Karkonoskim wywalczył Francuz Bryan Bouffier. Trzykrotny mistrz Polski jechał samochodem Ford Fiesta Proto. Stracił do zwycięzcy 26,1 s. Trzeci był Grzegorz Grzyb (Fiesta R5). Lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski miał stratę 27,1 s.
Na 6. odcinku specjalnym Lubomierz 2 doszło do groźnego wypadku. Peugeot 208 Radosława Typa zapalił się. Ranny został kierowca i pilot Daniel Siatkowski. Są poparzeni, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podczas 2. odcinka specjalnego w Karpaczu jedna z rajdówek wypadła z drogi i uderzyła w latarnię. Niegroźnie ranny został jeden z kibiców.

Podczas 30. Rajdu Karkonoskiego samochody przejechały 424 km z czego 124 km na odcinkach specjalnych.