MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ryanair otwiera drugi nowy hangar we Wrocławiu. Jest promocja 3-dniowa wyprzedaż na loty od 79 zł

Tomasz Pawlak
Tomasz Pawlak
Ryanair otwiera drugi nowy hangar we Wrocławiu.
Ryanair otwiera drugi nowy hangar we Wrocławiu. Tomasz Pawlak
Ryanair, główna europejska linia lotnicza oraz lider na polskim rynku, ogłosiła dzisiaj (14 maja) otwarcie swojego drugiego hangaru w zakładach Aircraft Maintenance Service (WAMS) we Wrocławiu, potwierdzając swoje zaangażowanie w rozwój przemysłu lotniczego w regionie. Całkowita wartość inwestycji wynosi 25 milionów euro.

Spis treści

Nowy hangar, o imponującej powierzchni 8300 m² (co odpowiada ponad 6 basenom olimpijskim), został zaprojektowany z uwzględnieniem najnowszych standardów serwisowania i obsługi samolotów. Ta inwestycja przyczyni się również do wzrostu liczby miejsc pracy w WAMS o 300, podnosząc całkowite zatrudnienie do 550 osób, w tym licznej grupy wysoce wykwalifikowanych inżynierów i mechaników lotniczych.

Nowy hangar Ryanair we Wrocławiu
Łączna kwota inwestycji wynosi 25 milionów euro.Tomasz Pawlak

Założona w 2017 roku firma WAMS jest odpowiedzialna za zimową obsługę i konserwację samolotów należących do floty Ryanair. Dzięki otwarciu drugiego hangaru, serwis będzie teraz w stanie podwoić swoje możliwości w zakresie inspekcji samolotów, umożliwiając obsługę nawet 4 maszyn jednocześnie.

Nowy hangar we Wrocławiu oferuje:

  • Drugi hangar w ramach Wrocław Aircraft Maintenance Service (WAMS)
  • Inwestycję o wartości 25 milionów euro
  • Stworzenie 300 nowych miejsc pracy (łącznie 550)
  • Możliwość obsługi 4 samolotów jednocześnie
  • Imponującą powierzchnię 8300 m², co odpowiada ponad 6 basenom olimpijskim
Nowy hangar Ryanair we Wrocławiu
Ryanair otwiera drugi nowy hangar we Wrocławiu.Tomasz Pawlak

Eddie Wilson, CEO Ryanair, powiedział:

„Otwarcie naszego drugiego hangaru w WAMS jest dowodem na stałe zaangażowanie Ryanaira w regionie Wrocławia. Ta inwestycja o wartości 25 milionów euro nie tylko wzmacnia nasze możliwości serwisowe, ale także podkreśla naszą rolę we wspieraniu wzrostu gospodarczego i tworzeniu miejsc pracy. Jesteśmy dumni z naszego wkładu w rozwój branży lotniczej we Wrocławiu. Druga część hangaru WAMS demonstruje naszą silną inwestycję w modernizację infrastruktury lotniczej w Polsce, aby pomieścić stale powiększającą się flotę Ryanair.

Nowy hangar Ryanair we Wrocławiu
Ryanair otwiera drugi nowy hangar we Wrocławiu.Tomasz Pawlak

Ryanair inwestuje we Wrocławiu

Ryanair zaangażowany jest w przyszły rozwój i inwestycje we Wrocławiu. W rezultacie, do swojego największego w historii rozkładu lotów, obejmującego obecnie 43 trasy, dodaje 2 nowe połączenia do Dubrownika i Marsylii. Aby wesprzeć ten rekordowy rozkład, Ryanair wprowadza również 1 nowy samolot na lato w ramach sieci S’24, co stanowi dodatkową inwestycję w wysokości 100 milionów USD. To z kolei zwiększa flotę Ryanair we Wrocławiu do 5 samolotów, co wspiera ponad 2000 miejsc pracy w regionie, w tym wysoko płatne stanowiska dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów.

Nowy hangar Ryanair we Wrocławiu
Ryanair otwiera drugi nowy hangar we Wrocławiu.Tomasz Pawlak

Przemysław Myszakowski - wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław, dodał:

„Budowa kolejnego hangaru WAMS we Wrocławiu to doskonała informacja nie tylko dla Portu Lotniczego Wrocław, ale dla całej branży lotniczej w Polsce, która już teraz notuje dwucyfrowe wzrosty. Stale zwiększająca się obecność Ryanair na naszym rynku tylko ten proces przyspieszy. Bardzo cieszy fakt, że poza rozbudową bazy samolotów we Wrocławiu, największa europejska linia lotnicza inwestuje również w infrastrukturę serwisową. Sąsiedztwo z WAMS to nie tylko korzyści biznesowe, ale również duża przyjemność.”

Promocyjna przedsprzedaż linii Ryanair

Aby uczcić rekordowy rozkład lotów S24 i 2 nowe trasy do Dubrownika i Marsylii, Ryanair uruchomił 3-dniową wyprzedaż miejsc w cenach od 79 zł w sprzedaży tylko na www.ryanair.com/pl.

od 7 lat
Wideo

Oszuści 2 - oferty wyjazdów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto