Ślęza Wrocław u siebie pokonuje Basket Gdynia (ZDJĘCIA)

AS
Ślęza Wrocław – Basket 90 Gdynia
Ślęza Wrocław – Basket 90 Gdynia fot. Piotr Zadumiński
Niezwykle ciężką przeprawę z Basketem 90 Gdynia miały koszykarki Ślęzy w sobotnim meczu 15. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet. Rywalki na początku trzeciej kwart prowadziły różnicą 12 punktów, jednak to wrocławianki cieszyły się z 11. zwycięstwa w sezonie.

Po pierwszej kwarcie Ślęza prowadziła 19:15, ale drugą część spotkania miejscowe przegrały aż 10:23.

Drugą połowę otworzyła celnym rzutem za trzy Tatiana Troina i Basket prowadził aż 41:29, ale wtedy nastąpiło przebudzenie gospodyń i kolejny fragment gry Ślęza wygrała 12:0.

Od początku czwartej kwarty wynik zaczął się przechylać na korzyść Ślęzy. Na dwie i pół minuty przed końcem meczu był już praktycznie rozstrzygnięty. Po punktach Chay Shegog Ślęza prowadziła 69:59. Ostatecznie wrocławianki wygrały 71:65.

Chay Shegog i Agnieszka Śnieżek były czołowymi postaciami zespołu, ale należy także podkreślić świetną dyspozycję Sharnee Zoll. Amerykanka zdobyła 19 punktów, miała 6 asyst i 8 zbiórek.

To było 11. zwycięstwo podopiecznych Algirdasa Paulauskasa w tym sezonie. Wrocławianki nadal są na czwartym miejscu w tabeli, ale do wyprzedzających je zespołów Artego Bydgoszcz i MKS-u Polkowice tracą tylko jeden punkt.

Kolejnym rywalem Ślęzy w Tauron Basket Lidze Kobiet będzie na wyjeździe Energa Toruń. Spotkanie odbędzie się w sobotę (23 stycznia) o godz. 18.

Ślęza Wrocław - Basket 90 Gdynia 71:65 (19:15, 10:23, 21:12, 21:15)

Ślęza: Sharnee Zoll 19 (2), Chay Shegog 17, Agnieszka Śnieżek 14, Egle Sulciute 9, Marissa Kastanek 7 (1), Magdalena Leciejewska 3 (1), Sandra Linkeviciene 2, Dorota Mistygacz, Zuzanna Sklepowicz.

Basket: Jelena Skerović 14 (2), Katarzyna Suknarowska 13 (1), Paris Johnson 12, Aneta Kotnis 10, Agnieszka Bibrzycka 8, Tatiana Troina 5 (1), Magda Bibrzycka 3 (1), Amalia Rembiszewska, Kamila Podgórna.