Sportowiec Roku 2015. PZU Maraton Karkonoski zajął I miejsce w kategorii impreza sportowa

Alina Gierak
maraton karkonoski
Sportowiec Roku Plebiscyt "Gazety Wrocławskiej. PZU Maraton Karkonoski wygrał plebiscyt w kategorii Najlepsza Dolnośląska Impreza Sportowa 2015 roku. Wśród dolnośląskich obiektów sportowych III miejsce zajął stadion miejski w Jeleniej Górze.

Sportowiec Roku Plebiscyt "Gazety Wrocławskiej"
Brawa dla organizatorów PZU Maratonu Karkonoskiego. W plebiscycie sportowym „Gazety Wrocławskiej” głosami czytelników oraz internautów zdobył I miejsce w kategorii Najlepsza Dolnośląska Impreza Sportowa 2015 roku. PZU Maraton Karkonoski zdobył 8109 głosów. Organizatorami biegu jest Fundacja Maraton Karkonoski przy współudziale: samorządu Szklarskiej Poręby i Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Poręby.
Trwają przygotowania do ósmej edycji biegu. Odbędzie się on 2- 3 lipca na dystansach Ultra i Półmaratonu. Trasa Ultramaratonu (2 lipca) liczy 46,7 km przewyższenia (+ -) 2150m. Półmataron (3 lipca) ma 21 km, przewyższenia (+-)965 m.Start i meta są przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę SudetyLift w Szklarskiej Porębie . Trasa biegów prowadzi szczytami Karkonoszy, a ultramaratonu łącznie ze Śnieżką.
Bieg Piastów zajął w kategorii impreza sportowa 16 miejsce.
Letni Bieg Piastów - 27 miejsce. Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin kandydował w kategorii działacz sportowy. Zajął 14 miejsce.
Wyniki pozostałych kandydatów w 10 kategoriach plebiscytu zobacz
TUTAJ
III miejsce dla stadionu przy ul. Złotniczej.
Doceniony został także Stadion Miejski w Jeleniej Górze przy ul. Złotniczej, który w kategorii Najlepszy Obiekt Sportowy na Dolnym Śląsku zajął III miejsce. Ten sukces świadczy o tym, że czytelnicy docenili funkcjonalność i urodę obiektu i widzą jego potencjał, mimo awarii oświetlenia i problemami z murawą.
Prowadzący przez dłuższy czas w plebiscycie Family Tennis Camp w Ścięgnach zdobył 5 miejsce.
Konkurs rozgrywany był w 10 kategoriach. Głosowanie trwało do 30 grudnia. Zwycięzców w kategoriach Sportowiec Roku oraz Trener Roku 2015 wybierze kapituła spośród finalistów plebiscytu.Poznamy ich na gali 11 stycznia w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Wśród finalistów są z naszego regionu Tomasz Czaplicki i Maja Włoszczowska.