Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strażnicy Graniczni opowiadają młodym o swojej służbie i zapraszają do pracy

Anna Ickiewicz
Anna Ickiewicz
Udział funkcjonariuszy SG na imprezach i piknikach
Udział funkcjonariuszy SG na imprezach i piknikach Materiały prasowe Straży Granicznej
Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG systematycznie biorą udział w różnych imprezach, piknikach i spotkaniach z młodzieżą, by promować formację, zapoznawać młodych ludzi ze specyfiką służby w Straży Granicznej oraz rozmawiać o ich przyszłości.

W ostatnich dniach, w akcję promowania służby w Straży Granicznej włączyły się m. in. placówki Straży Granicznej z Legnicy, Kłodzka, Wrocławia-Strachowic, Świecka oraz Zielonej Góry-Babimostu. Funkcjonariusze SG kreując pozytywny wizerunek Straży Granicznej uczestniczyli w Targach Pracy oraz Dniach Otwartych Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Zielonej Górze, w targach pracy Uniwersytetu Zielonogórskiego, w spotkaniach w Domu Kultury „Kopernik” w Legnicy, w imprezie plenerowej w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie, w spotkaniach w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Słubicach, w pikniku Gminy Kąty Wrocławskie oraz Gminy Żórawina, w uroczystościach z okazji Święta 10 Pułku Dowodzenia w Leśnicy oraz w obchodach 10-lecia Programu Bezpieczny Dolnoślązak na Polanie Jakuszyckiej.

Jak zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej:

Straż Graniczna rekrutuje do służby

Funkcjonariusze SG potrafili zaciekawić młodych ludzi opowiadając o obowiązkach wykonywanych każdego dnia oraz wyjawili kilka swoich sekretów pomagających im w skutecznej realizacji zadań. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły u słuchaczy informacje na temat zadań wykonywanych na co dzień przez funkcjonariuszy SG oraz zasad naboru do naszej formacji. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała informacji jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi i jak bezpiecznie podróżować po Europie. Dowiedzieli się również dlaczego funkcjonariuszy Straży Granicznej można spotkać w głębi kraju, jak również poza granicami Polski.

Funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy, dzięki temu uczestnicy spotkań mogli dowiedzieć się, jak obecnie funkcjonuje Straż Graniczna i jakie zmiany nastąpiły w ciągu ponad 30 lat istnienia tej formacji.

W Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest ciągły nabór do służby w Straży Granicznej. Dokumenty można składać nie tylko w Krośnie Odrzańskim, a także w poszczególnych placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Strażnicy Graniczni opowiadają młodym o swojej służbie i zapraszają do pracy - Legnica Nasze Miasto

Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto