Styczeń 2022 w Jeleniej Górze: Przegląd najważniejszych wydarzeń grudnia 2021

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Jeleniej Góry czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Jeleniej Góry czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w grudniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Jeleniej Góry najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Najgroźniejsi z groźnych! Ci zabójcy są na wolności. Zobacz ich nazwiska i zdjęcia! (FOTO)”?

Przegląd grudnia 2021 w Jeleniej Górze: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z grudnia 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Najgroźniejsi z groźnych! Ci zabójcy są na wolności. Zobacz ich nazwiska i zdjęcia! (FOTO)

Ci mężczyźni i kobiety są poszukiwani w całej Polsce za zabójstwa. Widziałeś ich? Zadzwoń na policję (m. in. we Wrocławiu, ul. Podwale 31-33, telefon: 47 871 34 00, 47 871 35 02, email: [email protected]) Policja poszukuje ich na podstawie: Art. 148 § 1 Zabójstwo - typ podstawowy. Źródło: strona poszukiwani.policja.pl. Stan poszukiwań - 29 grudnia 2021 roku.

📢 Życzenia na Sylwestra i Nowy Rok. Gotowe wierszyki. Wyślij je swoim bliskim i znajomym

Chcesz wysłać życzenia na Sylwestra i Nowy Rok ale nie masz pomysłu co napisać. Mamy gotowe rozwiązanie. Oto życzenia, wierszyki i rymowanki. Wystarczy je skopiować i wysłać. Twoi bliscy i znajomi na pewno ucieszą się z noworocznych życzeń.

📢 Tak Jelenia Góra zmieniła się przez 100 lat! Poznacie miejsca na przedwojennych zdjęciach i pocztówkach?

Tramwaje, damy w długich sukniach, dżentelmeni w kapeluszach w Jeleniej Górze. To robi ogromne wrażenie. Dziś miasto z początku XX wieku możemy oglądać na przedwojennych pocztówka i zdjęciach. Rozpoznacie wszystkie miejsca? Zapraszamy do naszej galerii, która stanowi mały wehikuł czasu.

Prasówka styczeń Jelenia Góra: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w grudniu uwagę czytelniczek i czytelników z Jeleniej Góry. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rozbawieni mieszkańcy Jeleniej Góry i Karpacza w sylwestrową noc. Tak się bawi nasze miasto! [ZDJĘCIA]

Ubiegłorocznego sylwestra spędziliśmy w domach. W tym roku będzie inaczej, a jesteście ciekawi, jak bawili się mieszkańcy Jeleniej Góry i Karpacza kilka i kilkanaście lat temu? Specjalnie dla was odkopaliśmy archiwalne zdjęcia. Widać na nich uśmiechnięte i rozbawione twarze oraz wielu przebierańców. Zobaczcie!

📢 Wizualizacje dworca PKP w Kowarach. Jak zmieni się stacja i co w niej będzie? [ZDJĘCIA]

Uroczyste otwarcie stacji PKP w kowarach miało miejsce 4 czerwca 1905 roku. Po 116 latach nieczynny i zapuszczony dworzec doczeka się rewitalizacji. Projekt otrzymał 4,5 miliona złotych dofinansowania z programu Polski Ład. W budynku powstanie, m.in biblioteka i punkt informacji turystycznej. Zobaczcie wizualizacje!

📢 Tak wyglądała zima stulecia w Karkonoszach i Worku Turoszowskim. Całe miasta sparaliżowane. Ludzie grzali się pod stosami kołder [ZDJĘCIA]

Zima stulecia znana jest niektórym tylko z opowieści. Może się już nie powtórzyć. Dla wielu była to jednak prawdziwa tygodniowa udręka sprzed 43 lat, niemająca nic wspólnego z bajkowym obrazkiem. "Zaczęło się zupełnie niewinnie. Jesień minęła bez szczególnych sensacji pogodowych, a i Boże Narodzenie 1978 roku było takie jak zwykle, czyli bez śniegu. W sylwestra trochę zaczął padać deszcz, który stopniowo przeszedł w śnieg. W Nowy Rok miasto było już całe białe. To, co zleciało z nieba, ściął mróz, bo temperatura z dnia na dzień spadła poniżej 10 stopni." - tak wspominają pamiętny czas mieszkańcy Dolnego Śląska, którzy pamiętają tygodniowy paraliż na przełomie 1978 i 1979, jaki spowodowały gwałtowne opady śniegu. W wielu miejscach zabrakło prądu, a ludzie leżeli pod stosami kołder, ogrzewając się kuchenkami gazowymi.

📢 Okazja! Nieruchomości w Jeleniej Górze i okolicy od komornika, PKP i wojska. Najnowsze oferty!

Od komornika, PKP i wojska. Te nieruchomości w Jeleniej Górze i najbliższej okolicy mogą należeć do was. Trwają licytacje i przetargi. Niektóre z lokali w bardzo okazyjnych cenach i ciekawych lokalizacjach. Zobaczcie, co aktualnie idzie pod młotek, zostało wystawione na sprzedaż lub jest do wynajęcia.

📢 Martwy mężczyzna znaleziony rano na osiedlu w Jeleniej Górze. Co się stało? Prokuratura bada sprawę

Dziś rano kobieta, spacerująca wzdłuż ulicy Kolberga zawiadomiła policję w Jeleniej Górze o zwłokach mężczyzny, które leżały w sadzawce. Prokurator, obecny na miejscu, stara się ustalić przyczyny zdarzenia.

📢 Mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego, Morcinka i Wyczółkowskiego na zdjęciach. Jak wyglądają? [ZDJĘCIA]

Nie wszyscy mieszkańcy willowej części Jeleniej Góry pamiętają, że w latach dwudziestych ubiegłego wieku ulica Wyczółkowskiego nie należała do miasta. Była to wieś o nazwie Cunnersdorf, a do 1945 roku obowiązywała nazwa Jaegerstrasse. W latach 80-tych znajdowała się tu kultowa restauracja "Myśliwska", która przez lokalnych mieszkańców nazywana była mordownią. Wokół niej gromadził się półświatek. Jak dziś wyglądają mieszkańcy Wyczółkowskiego, Wyspiańskiego i Morcinka? Zobaczcie na zdjęciach!

📢 Jelenia Góra: Kobieta rzuciła donicą prosto w stojący pod domem radiowóz Straży Miejskiej

Strażnicy miejscy udzielali wsparcia patrolowi policji, interweniującemu w budynku położonym przy ulicy Wyczółkowskiego 63. Po zakończeniu interwencji z okna wychyliła się kobieta, u której wcześniej przeprowadzano interwencję i rzuciła donicę z kwiatem wprost na samochód Straży Miejskiej. Donica spadła na przednią maskę, wgniatając ją w kilku miejscach.

📢 Jelenia Góra: Zabobrze, czyli mieszkańcy bloków z wielkiej płyty na zdjęciach

Zabobrze to największe osiedle w Jeleniej Górze, na którym mieszka około 30 tysięcy ludzi. Pierwsze projekty powstały już na początku 1960 roku, a wykonawcą zostało Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Miejskiego. Pierwsze bloki posadowiono przy ulicy Paderewskiego. Jesteście ciekawi, jak wyglądają mieszkańcy PRL-owskiego osiedla przyłapani przez kamerę Google Street View? Zobaczcie ich na zdjęciach w naszej galerii!

📢 Jelenia Góra: Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Jak aktualnie wygląda?

Istniało aż sześć luterańskich Kościołów łaski, ale ten w Jeleniej Górze był największy. Powstał ostatecznie w 1709 roku i został bogato wyposażony, m.in. we freski Felixa Antona Schefflera. Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego jest otoczony parkiem, na terenie którego znajduje się 19 kaplic grobowych, które powstały w latach 1717–1770. W kościele znajduje się ponad 4000 miejsc siedzących. Po II wojnie światowej kościół przekształcono z ewangelickiego w katolicki.

📢 Tak wyglądała Jelenia Góra w trakcie wojny. Niemieccy żołnierze i zwykli ludzie na ulicach [ZDJĘCIA]

Jelenia Góra praktycznie w ogóle nie ucierpiała w trakcie II wojny światowej, choć niemieckich żołnierzy i samoloty unoszące się w powietrzu widać na archiwalnych zdjęciach. W 1945 roku miasto przeszło w ręce polskich władz. Niemiecką ludność wysiedlono, a jej miejsce zajęli polscy repatrianci ze wschodu. Zobaczcie, jak wyglądały ulice miast w latach 1939-1945.

📢 Zjawiskowy spacer w chmurach? Wielkie otwarcie wieży widokowej na Młynicy w Świeradowie już jutro! Dziś pojawił się tam burmistrz i radni

Wielkie otwarcie kolejnej atrakcji turystycznej Świeradowa czeka na nas już w najbliższy czwartek (30.12). Po Sky Walk, platformie widokowej ze szklanymi tarasami i siatkowymi tunelami, przyszła kolej na mniejszą, ale niemniej urokliwą konstrukcję. Wieża stoi tuz obok ścieżek spacerowych wokół Zajęcznika. Zobaczcie, jak wygląda!

📢 Jak zmieniły się ulice 1 Maja i konopnickiej w Jeleniej Górze? Tak wyglądają teraz!

Zabytkowe kamienice, wybrukowane uliczki i klimat, którego próżno szukać w innym mieście. W stolicy Karkonoszy rynek jest piękny, a ulica 1 Maja i Konopnickiej mają wiele uroku. Zobaczcie, jak bardzo się zmieniły i czy rozpoznacie ich kultowe miejsca.

📢 Góry Izerskie i Wysoki Kamień w ostatni tydzień grudnia. Zobaczcie, jak tam pięknie!

Wysoki Kamień to szczyt w Sudetach Zachodnich, znajdujący się tuż nad Szklarską Porębą. Z góry można podziwiać malownicze widoki Karkonoszy, Gór Kaczawskich i Rudaw janowickich. Ostatnie dni grudnia to idealny czas na wycieczkę z Rozdroża Izerskiego, gdzie możemy zaparkować samochód na dwóch parkingach znajdujących się po obu stronach drogi. Zobaczcie, jak tam słonecznie!

📢 Wioski pod Jelenią Górą jak serialowe Wilkowyje? Zobaczcie!

Ciekawskie oko kamery Google Street View dotrze wszędzie. Tym razem zawitało do wsi pod Jelenią Górą. Co zarejestrowała w Dziwiszowie, Jeżowie Sudeckim, Przesiece czy Mysłakowicach? Zobaczcie w naszej galerii ze zdjęciami!

📢 Oto najlepsi ginekolodzy w Jeleniej Górze. Prezentujemy ranking TOP specjalistów

U lekarzy ginekologów najbardziej cenimy podejście do pacjentek, takt i profesjonalizm. Wybraliśmy ze wszystkich tych, którzy mogą pochwalić się najlepszymi ocenami w Google. Sprawdźcie, kto znalazł się na naszej liście i czy zgadzacie się z oceną. Zapraszamy do podzielenia się własną opinia.

📢 Zwiedzamy nasz region. Wojcieszów Dolny - Pałac na wodzie (ZDJĘCIA)

Najstarsze adnotacje o pałacu w Wojcieszowie Dolnym (powiat złotoryjski) pochodzą z 1400 roku. Swój neorenesansowy charakter zyskał dzięki przebudowie w latach 1891-1892. Po II wojnie światowej służył za siedzibę PGR-u i szkoły. Dziś jest w rękach prywatnych, ale niezmiennie zachwyca. Zobaczcie sami! Więcej informacji o obiekcie znajdziecie w opisach pod zdjęciami.

📢 Minęło 13 lat, a wszystko się zmieniło! Zobacz Jelenią Górę i jeleniogórzan w 2008 roku

Jelenia Góra i jej mieszkańcy na zdjęciach z 2008 roku. Sporo czasu minęło, a jeleniogórzanie zmienili się. Rozpoznajesz kogoś? Może swojego sąsiada lub znajomego? Zobacz zdjęcia jeleniogórzan sprzed 13 lat!

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie