Sudety Jelenia Góra - Kangoo Basket Gorzów Wlkp.: Walka o zwycięstwo do samego końca!

Przemysław Kaczałko
W meczu 16. kolejki II ligi koszykarzy (gr. D) Sudety Jelenia Góra podejmowały Kangoo Basket Gorzów Wielkopolski. Po zaciętym meczu minimalnie lepsi okazali się gospodarze. Ogromny wkład w zwycięstwo miał Damian Ostrowski.

Pierwsza połowa dla gospodarzy

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy od stanu 8:5 zdobyli 13 punktów z rzędu i zrobiło się 21:5. W głównej mierze zasługą były celne „trójki” w wykonaniu ekipy Jarosława Wilusza. W końcówce kwarty gorzowianie poprawili swój bilans o 7 „oczek” i było 21:12. W drugiej odsłonie przy wyniku 24:12 przyjezdni ponownie zanotowali lepszy okres gry i zrobiło się 24:20, ale miejscowi przed przerwą nie pozwolili na więcej i po 20 minutach gry było 37:31.

Emocje do samego końca

Po zmianie stron Kangoo Basket w ciągu 122 sekund doprowadził do remisu 37:37 i w następnych fragmentach meczu oba zespołu kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu. Na 101 sekund przed ostatnią syreną Sudety prowadziły 71:66, ale niewiele później było jedynie 71:69. W końcówce spotkania wojnę nerwów lepiej znieśli jeleniogórzanie, którzy wygrali 74:71.

Statystyki

KS Sudety Jelenia Góra – EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów Wlkp. 74:71 (21:12, 16:19, 14:21, 23:19)

Sudety: Ostrowski 34 (12 zbiórek), Ciemiński 16, Jyż 10 (12 zb.), Rzechtalski 8, Suchecki 3, Walczak 2, Najman 1, Kozak. Trener: Jarosław Wilusz.
Kangoo: Jelski 18, Grzegorczyk 18, Jercha 12 (17 zb.), Paluszak 8, Urban 8, Cieślak 3, Dreczkowski 2, Jachimowski 2, Zawadzki.
Sędziowali: Jarosław Szwadrowski, Rafał Szwej.