Szkocja - Polska na żywo. Mecz eliminacji Euro'2016 na żywo

FIAŁ
W swoim przedostatnim grupowym spotkaniu kwalifikacji Mistrzostw Europy, polscy piłkarze zmierzą się na wyjeździe ze Szkocją. U nas relacja online z tego spotkania.

Początek pojedynku na Hampden Park w Glasgow o 20.45. Równolegle, w Dublinie rozgrywane będzie spotkanie Irlandia - Niemcy. W grupie D, zakończyło się już jedno spotkanie. W Tbilisi, Gruzja pokonała Gibraltar 4:0 (3:0).

SZKOCJA - POLSKA 2:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Lewandowski 3. - asysta Milik, 1:1 Ritchie 45. - asysta Forrest, 2:1 S. Fletcher 62. - asysta Ritchie, 2:2 Lewandowski 90+4. - asysta Grosicki.
Widzów: 49.359.

SZKOCJA (trener Gordon Strachan): Marshall - Hutton, R. Martin, Hanley, Whittaker - Forrest (83. Dorrans), Brown, Naismith (69. Maloney), D. Fletcher (74. McArthur), Ritchie - S. Fletcher.
Żółte kartki: Brown, Hutton.

POLSKA (trener Adam Nawałka): Fabiański - Piszczek, Pazdan, Glik, Rybus (71. Wawrzyniak) - Błaszczykowski (83. Olkowski), Krychowiak, Mączyński, Grosicki - Milik (63. Jodłowiec), Lewandowski.
Żółte kartki: Rybus, Krychowiak.

Sędziuje: Viktor Kassai (Węgry), asystenci liniowi: Gyorgy Ring, Vencel Toth, asystenci bramkowi: Tamas Bognar, Adam Farkas, techniczny: Peter Berretyan.

Ławka rezerwowych
Szkocja: Gordon, McGregor, Robertson, Greer, Berra, McArthur, Maloney, Russell, Griffiths, Dorrans, Martin, Rhodes.
Polska: Szczęsny, Boruc, Thiago Cionek, Jędrzejczyk, Szukała, Jodłowiec, Linetty, Wawrzyniak, Olkowski, Mila, Sobiech, Borysiuk.

II POŁOWA
90+5' Koniec meczu!! Wywożą nasi piłkarze punkt z Glasgow.
90+4' 2:2!!!!!! Centra Grosickiego, zamieszało się w polu karnym Szkotów, piłka zatrzymała się na słupku i dobił ją Lewandowski!!!
90+4' Nawet Fabiański wbiegł w pole karne Marshalla. Rzut wolny dla Polski.
90+2' Dośrodkował Wawrzyniak, piłka jeszcze podbita przez rywali, próbował główkować Grosicki, złapał ją jednak szkocki bramkarz.
90+1' Ponownie z dystansu uderzył Krychowiak i jeszcze raz odbił piłkę Marshall.
90' Cztery minuty doliczone.
89' Jeden z kibiców wbiegł na murawę, przez co na chwilę gra została wstrzymana. Sytuacja została opanowana przez miejscowych ochroniarzy i arbiter pozwolił na kontynuowanie gry.
88' Piszczek dośrodkował piłkę w pole karne, strzał Grosickiego jednak ponad bramką Marshalla.
82' Jeszcze utrzymali się przy piłce Polacy, Grosicki zagrywał z lewej strony, wyłapał ją Martin.
82' Błaszczykowski szukał zagrania piłki do Grosickiego, jednak wybił piłkę Martin.
80' Grosicki zdołał utrzymać piłkę w boisku, wyłożył ją Piszczkowi, który uderzył niecelnie.
79' Zablokowany strzał z dystansu Jodłowca.
76' Irlandia objęła prowadzenie w meczu z Niemcami. W 70. minucie, Neuera pokonał Long.
75' Rozpoczął się ostatni kwadrans tego spotkania.
71' Zablokowana centra Piszczka, będzie jeszcze jeden korner dla Polaków.
68' Rzut wolny dla Polski, jednak Grosicki dośrodkował piłkę wprost w ręce Marshalla.
67' Marshall z problemami obronił strzał zza pola karnego Krychowiaka.
66' Ależ akcja Szkotów, Ritchie wyłożył piłkę Huttonowi, ten dośrodkował ją w pole karne, gdzie strzał S. Fletchera obronił Fabiański.
64' Dośrodkowywał Piszczek i niecelnie uderzył Lewandowski. Ożywiły się trybuny Hampden Park po drugim golu dla Szkotów.
63' Jodłowiec zastąpił kontuzjowanego Milika.
62' 2:1!!! Źle zagrał z wolnego Grosicki, piłkę przechwycili rywale i gola strzelił Steven Fletcher.
60' Niedokładne dośrodkowanie Błaszczykowskiego, żaden z naszych zawodników nie zamknął tej centry strzałem na bramkę Marshalla.
57' W Dublinie, w dalszym ciągu bezbramkowy remis w meczu Irlandia - Niemcy.
56' Brown ukarany żółtą kartką za faul na Lewandowskim.
53' Zaczęli mocniej i groźniej atakować Szkoci. Niecelnie uderzał S. Fletcher.
49' Zablokowane uderzenie Lewandowskiego.
47' Po centrze Fletchera, nie trafił w bramkę Naismith.
46' Ależ bliski strzelenia gola był Milik po podaniu Mączyńskiego. Jego strzał na rzut rożny sparował Marshall.
46' Początek drugiej połowy, bez zmian w składach obu reprezentacji.

I POŁOWA
Irlandia - Niemcy w Dublinie 0:0.
45+1' Arbiter od razu po strzelonym golu zakończył pierwszą połowę.
45' 1:1!!! Fantastyczne uderzenie z dystansu. Ritchie uderzył z ponad 20 metrów, Fabiański bez szans na skuteczną interwencję.
44' Dośrodkowywali Piszczek i Mączyński. Po centrze tego drugiego, próbował uderzać Lewandowski, piłkę wypiąstkował Marshall.
41' Strzał Błaszczykowskiego zablokowany, z prawej strony dośrodkował Piszczek, jednak piłkę wybił Hutton, uprzedzając Grosickiego.
40' Strzelał Forrest, a następnie Whittaker - ich strzały zablokowane. Na bramkę Fabiańskiego uderzał jeszcze Ritchie, jednak bardzo niecelnie.
37' Rybus nie opanował piłki zagrywanej przez Krychowiaka.
36' Zrobiło się groźnie w naszym polu karnym, prostopadle zagrywał piłkę Ritchie, ale bardzo czujnie w bramce Fabiański.
34' Ritchie uderzył z rzutu wolnego w mur, piłka trafiła pod nogi Martina, uderzył niecelnie, jednak był on na pozycji spalonej, co zauważył asystent liniowy.
31' Niecelnie uderzał Steven Fletcher.
30' Irlandia - Niemcy 0:0 w Dublinie.
29' Ależ okazja biało-czerwonych. Kapitalnie z lewej strony Grosicki zagrał do Rybusa, ten podał do Lewandowskiego, a Lewandowski wyłożył piłkę Błaszczykowskiemu, który uderzył minimalnie obok słupka. Było bardzo blisko podwyższenia prowadzenia.
28' Bardzo niecelnie uderzył z dystansu Milik.
26' Najgroźniejsza akcja gospodarzy, strzał Naismitha zablokował Glik.
25' Zakotłowało się pod naszym polem karnym, ale piłkę wybił Krychowiak. Zaatakowali nasi, Lewandowski przerzucił piłkę do Grosickiego, lecz ten dośrodkował wprost w ręce Marshalla.
22' Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu - za ostry faul ukarany Rybus.
20' Za mocne zagranie Piszczka do Błaszczykowskiego. Piłkę złapał Marshall.
19' W Dublinie, w meczu Irlandia - Niemcy, póki co bez bramek.
16' Świetna kolejna akcja Polaków. Milik kapitalnie dograł piłkę do Lewandowskiego, ten w polu karnym szukał zagrania do Grosickiego, jednak Hanley wybił ją na aut.
13' Dośrodkowanie Richiego, piłkę wypiąstkował Fabiański, który dodatkowo był faulowany.
13' Whitaker dośrodkowywał z prawej strony, piłkę zablokował Piszczek, pierwszy rzut rożny dla Szkocji.
11' Po drugiej stronie, Fabiański wypiąstkował piłkę, którą dośrodkowywał w pole karne Naismith.
11' Kapitalne podanie Krychowiaka do Grosickiego, ten wyłożył piłkę Lewandowskiego, jednak nasz napastnik nie trafił czysto w futbolówkę.
10' Przyjmował piłkę Lewandowski, wybili ją defensorzy Szkocji, strzał z dystansu Mączyńskiego zablokowany, będzie rzut rożny. Po centrze z rożnego, nie byli w stanie nasi zawodnicy zagrozić bramce rywali.
8' Groźnie próbowali zaatakować Szkoci, jednak dogranie górnej piłki do Stevena Fletchera niedokładne.
5' Zbyt niskie dośrodkowanie w pole karne Błaszczykowskiego.
3' 0:1!!!!! Ależ początek pojedynku dla Polaków!!! Kapitalne podanie Milika i gola strzelił Robert Lewandowski!!!
1' Pierwszy gwizdek sędziego, zaczęli od środka Szkoci.