Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Teatr im.Norwida Jelenia Góra. 1 lipca premiera "Męża i żony". To będzie Fredro śpiewany.

Alina Gierak
Robert Czepielewski (7, fc Teatr im. Norwida ) Alina Gierak
Teatr im. Cypriana K.Norwida Jelenia Góra. Wakacje możecie rozpocząć od obejrzenia ostatniej w tym sezonie premiery w jeleniogórskim teatrze. Tym bardziej warto, bo komedia Aleksandra Fredry "Mąż i żona" jest frywolna, pełna podtekstów erotycznych i ...śpiewająca. Dosłownie. Premiera 1 lipca o godz. 19.

Teatr im.Cypriana K.Norwida Jelenia Góra. "Mąż i żona" Aleksandra Fredry premiera 1 lipca godz. 19.
Najbardziej frywolną z komedii Aleksandra Fredry reżyseruje Wiesław Cichy, znany wrocławski aktor.
Komedia opowiada o historii starej jak świat, czyli czworokącie miłosnym pomiędzy hrabią Wacławem, jego żoną Elwirą, przyjacielem domu Alfredem oraz służącą Justysią. Ta jednoaktówka to majstersztyk pełen miłosnych intryg, pozorów i gierek. W jeleniogórskiej realizacji do smakowitych tekstów i scen dochodzą piosenki ze słowami... Aleksandra Fredry. Tego jeszcze na scenie nie było. Do tego oszczędna scenografia, ruch, światło. - Stawiam na aktorów - mówi reżyser Wiesław Cichy. Oni grają w tym przedstawieniu pierwsze skrzypce. Historia miłosnego czworokątu jest uniwersalna oraz pouczająca, o czym widzowie sami się przekonają.
W tej ostrej satyrze na obłudę mieszczańskiej przyzwoitości nie ma moralnego rozliczenia bohaterów, jest natomiast rozkoszne kontynuowanie gry pozorów.
Premiera 1 lipca o godz. 19 na scenie kameralnej Teatru im. Cypriana K.Norwida.
Sztukę obejrzycie także 2 lipca o godz. 19 oraz 3 lipca o godz. 17. Bilety na premierę po 40 zł. W pozostałe dni po 30 zł.
Reżyseria: Wiesław Cichy
scenografia i kostiumy: Małgorzata Matera
choreografia: Ewelina Adamska- Porczyk
muzyka: Rafał Karasiewicz
występują: Marta Kędziora, Iwona Lach, Anna Ludwicka – Mania, Jacek Grondowy, Tadeusz Wnuk

Wiesław Cichy – absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (1983). W roku 1991 zdobył eksternistycznie uprawnienia dla aktorów dramatycznych. Zadebiutował jeszcze jako licealista w połowie lat siedemdziesiątych monodramem „Rekonstrukcja poety” wg Zbigniewa Herberta w reżyserii T. Jodłowskiej–Olejarczyk. W roku 1997 wspólnie z Dariuszem Skowrońskim założył w Opolu Teatr Nie–Wielki Pompon z Bąblem (najważniejsze przedstawienia: „Bąbel w drodze do szkoły”, „To nie żarty”, „Bąbel Przyjaciel”, „Żegnaj, Judaszu” Ireneusza Iredyńskiego; „Pętla” wg Marka Hłaski). Wiesław Cichy od 1 września 2005 roku jest aktorem Teatru Polskiego we Wrocławiu. We wcześniejszych latach związany był z teatrami w Oplu (Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu), Wrocławiu (Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu), Wałbrzychu (Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu), Szczecinie (Teatr Współczesny w Szczecinie), Warszawie (Teatr Studio im. Stanisław Ignacego Witkiewicza w Warszawie) oraz Legnicy (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy). Występował również gościnnie na scenach Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Studyjnego’83 w Łodzi, Teatru Nowego w Poznaniu, Teatru Eko–Studio w Opolu, Grupy Artystycznej Ad Spectatores Pod Wezwaniem Calderóna we Wrocławiu, Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz w Teatrze Telewizji. Był pedagogiem PWST we Wrocławiu. Odznaczony nagrodą Zasłużony Działacz Kultury (2004) oraz Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2011). Wystąpił również w wielu filmach oraz serialach (m.in. „Jancio Wodnik”, „W dół kolorowym wzgórzem”, „Cztery noce z Anną”, „Mała Moskwa”). Reżyser spektakli zrealizowanych w Opolu, Legnicy, Wałbrzychu oraz Wrocławiu. Aktor, reżyser, autor tekstu monodramu „Stand_up Witkacy” z Teatru Polskiego we Wrocławiu, za który został uznany najlepszym aktorem w sezonie 2013/2014 według serwisu Teatr dla Was.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Teatr im.Norwida Jelenia Góra. 1 lipca premiera "Męża i żony". To będzie Fredro śpiewany. - Jelenia Góra Nasze Miasto

Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto