Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Teatr Norwida Jelenia Góra. 1 czerwca premiera sztuki Alicja w Krainie Dziwów

Alina Gierak
teatr
Teatr Norwida Jelenia Góra. Adaptacji książki Carrolla Lewisa podjęła się w Jeleniej Górze Malina Prześluga, znana z przedstawień dla młodych widzów. Sztukę wyreżyserował Paweł Aigner. Premiera familijnego spektaklu "Alicja w krainie Dziwów" odbędzie się 1 czerwca w Dzień Dziecka.

Teatr Norwida Jelenia Góra. Jaka Alicja?

Alicja to ideał. Alicja to grzeczna, poukładana dziewczynka. Marzenie rodziców na całym świecie. Zero problemów, zero niespodzianek, zero wybryków. Ale co jeśli... na równo i starannie wytyczonej życiowej drodze dziewczynki pojawi się ogromna królicza nora, której nie sposób ominąć? W świecie, do którego wpada to pragmatyzm i dobre wychowanie umiejscawia Alicję na marginesie w zderzeniu z dziwami i nienormalnymi zwyczajami mieszkańców tej krainy. Kto tu tak naprawdę jest normalny, a komu przysługuje łatka dziwoląga?
Co jeśli raz posmakowane szaleństwo okaże się o wiele bardziej atrakcyjne niż postępowanie zawsze zgodnie z logiczną dedukcją? Świat dziwów kusi. To jego ruchome, połamane czasem ramy pozwolą Alicji znaleźć drogę nie tylko przed siebie, ale w głąb siebie.

Alicja w Krainie Dziwów w reżyserii Pawła Aignera i adaptacji dramaturgicznej Maliny Prześlugi to najnowsza premiera w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida dla dzieci, ale i dorosłych.

Przedstawienia

Przedstawienie przedpremierowe na dużej scenie: 31 maja godz. 17
Premiera: 1 czerwca, godz. 17
Kolejne spektakle: 6 czerwca (w piątek) o godz. 19 i 7 (w sobotę) i 8 czerwca (w niedzielę) o godz. 17

Bilety rodzinne dla dwóch osób (nie dotyczy premiery) 35 zł, dla 3 osób: 50 zł, dla czterech osób 60zł

Reżyseria: Paweł Aigner
Scenografia: Pavel Hubička
Muzyka: Piotr Klimek
Adaptacja: Malina Prześluga

Teatr Norwida Jelenia Góra. Twórcy "Alicji w krainie Dziwów"

Malina Prześluga, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Szkoły Dramatu przy Laboratorium Dramatu w Warszawie. Jej sztuki dla najmłodszych (“Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa”, “Bleee”, “Pręcik”, “Stopklatka”, “Dziób w dziób” i “Grande Papa”) były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w konkursie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. W 2012 r. w Poznaniu otrzymała Medal Młodej Sztuki w kategorii literatura. W ubiegłym roku na XIX Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w Warszawie zdobyła nagrodę indywidualną za tekst dramatyczny “Chodź na słówko".

Paweł Aigner, reżyser i autor adaptacji i ruchu scenicznego do wielu spektakli, był aktorem Białostockiego Teatru Lalek (1993-2004), a za tytułową rolę w “Guliwerze” Ondreja Spisaka był nagradzany na festiwalu w Toruniu (1996) i Opolu (1997). W roku 1998 otrzymał nagrodę publiczności Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jako reżyser debiutował spektaklem “Kandyd, czyli optymizm” Voltaire'a w Teatrze “Baj Pomorski” w Toruniu (2004), który został uhonorowany Grand Prix IX Festiwalu Komedii Talia w Krakowie. Od tamtej pory wyreżyserował trzydzieści jeden spektakli zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Piotr Klimek, kompozytor, wykładowca oraz producent muzyczny, jest abolwentem Królewskiego Konserwatorium w Hadze oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu. Związany z Uniwersytetem Szczecińskim (od 1998), jest wykładowcą przedmiotów muzycznych na Wydziale Edukacji Muzycznej oraz Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie (od 2010). Komponuje muzykę symfoniczną, chóralną, kameralną i elektroniczną. Od 1991 r. związany z teatrem - jest autorem muzyki do ponad 80. realizacji scenicznych.

Pavel Hubička, czeski scenograf, absolwent Akademii Muzycznej i Dramatycznej w Pradze, od 1995 r. współpracuje z teatrami w Polsce.

Grają**: Agata Grobel, Elwira Hamerska–Kijańska, Marta Kędziora, Magdalena Kępińska, Elżbieta Kosecka, Iwona Lach, Marta Łącka, Małgorzata Osiej–Gadzina, Robert Dudzik, Jacek Grondowy, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Kazimierz Krzaczkowski, Robert Mania, Jacek Paruszyński, Bogusław Siwko i Tadeusz Wnuk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto