MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tego można było się domyślić. W czerwcu nie pojedziemy pociągiem do Karpacza. Jest nowy termin powrotu kolei do miasta pod Śnieżką

Przemysław Kaczałko
Przemysław Kaczałko
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rewitalizuje linie, przywracając połączenia kolejowe po kilku dekadach. Nie wszystko idzie zgodnie z założeniami, jednak mieszkańcy i turyści na pewno ucieszą się z powrotu pociągów do miasta pod Śnieżką. W tym przypadku po raz czwarty zmieniono termin zakończenia rewitalizacji.

Trwają zaawansowane prace przy odbudowie linii kolejowej do Karpacza. Na odcinku z Jeleniej Góry do Mysłakowic prace są bliskie zakończenia - trwa budowa infrastruktury przystankowej w Łomnicy i Mysłakowicach. - Na odcinku z Mysłakowic do Karpacza prowadzone są prace odwodnieniowe przygotowujące do ułożenia torów kolejowych - powiedział Michał Nowakowski, rzecznik prasowy marszałka województwa.

Linia do Karpacza w pierwszej wersji miała być reaktywowana w grudniu 2023 roku, następnie władze województwa informowały o przesunięciu na marzec 2024, a potem na czerwiec br. Już wtedy można było domniemać, że nie ma szans na dotrzymanie terminu i faktem stało się kolejne opóźnienie. Jak informuje rzecznik marszałka, połączenia do Karpacza mają się znaleźć w rozkładzie jazdy w grudniu br.

Niemal ćwierć wieku bez pociągów do miasta pod Śnieżką

Linia 340 z Jeleniej Góry do Karpacza została oddana do użytku 29 czerwca 1895 roku, a ostatni pociąg kursowy przejechał trasę ze stolicy Karkonoszy do kurortu pod Śnieżką 2 kwietnia 2000 roku. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego od lat przywraca ruch na zamkniętych/ zawieszonych liniach i podobnie stanie się z połączeniami z Karpaczem.

Pociąg między Jelenią Górą a Karpaczem zatrzymywać się będzie na przystankach:

  • Łomnica Średnia
  • Łomnica Dolna
  • Łomnica
  • Mysłakowice Polna
  • Mysłakowice
  • Mysłakowice Orzeł
  • Miłków
  • Karpacz

Co istotne, władze miasta pod Śnieżką już wcześniej zapewniały, że komunikacja miejska będzie ułożona tak, aby podróżni wysiadający z pociągu mogli wjechać w wyższe rejony miasta.

Mamy piękny dworzec – nie wiem czy jakiekolwiek miasto ma poczekalnię, gdzie znajduje się biblioteka i muzeum. Zapewniam, że gdy turyści wysiądą na peronie w Karpaczu, będzie czekać komunikacja miejska, która odwiezie ich w różne miejsca miasta i to samo w drogą stronę – zapewnia burmistrz Karpacza, Radosław Jęcek

Koleje Dolnośląskie planują uruchomienie 8 par pociągów dziennie

od 7 lat
Wideo

Oszuści 2 - oferty wyjazdów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto