Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa rekrutacja na wrocławskich uczelniach

Marta Gołębiowska
Tradycyjnie najwięcej maturzystów chce być lekarzami, farmaceutami i prawnikami
Tradycyjnie najwięcej maturzystów chce być lekarzami, farmaceutami i prawnikami Polskapresse
Rekrutacja na uczelniach we Wrocławiu potrwa jeszcze mniej więcej dwa tygodnie. Dla tych, którzy jeszcze się wahają, mamy aktualne wieści z frontu.

WSZYSTKO O REKRUTACJI - przeczytaj w niezbędniku studenta

Uniwersytet Wrocławski
W tym roku rekrutuje na ponad 70 kierunków i specjalności. Na studiach stacjonarnych jednolitych i I stopnia czeka 5100 miejsc, a na stacjonarnych II stopnia - ok. 3000. Nowością jest dyplomacja europejska II stopnia oraz specjalizacje na biologii: biologia człowieka, eksperymentalna, środowiska i mikrobiologia. W ofercie uczelni są też studia w języku angielskim: administracja II stopnia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna II stopnia, europeistyka (specjalizacja: EU Regional Policy), politologia II stopnia (specjalizacja: Central and East European Studies). Rekrutacja internetowa trwa do 2 lipca.

Politechnika Wrocławska
Dużym zainteresowaniem cieszy się Studium Kształcenia Podstawowego, czyli jedyne w Polsce studia bez wstępnego wyboru wydziału i kierunku. Następuje on nie później niż po upływie I roku studiów. Na 42 kierunkach uczelnia oferuje prawie 12 tysięcy miejsc.

Uniwersytet Ekonomiczny
Rejestracja elektroniczna na studia stacjonarne kończy się 4 lipca. Na niestacjonarne uczelnia przyjmuje zgłoszenia do 25 września. Na studiach I stopnia na nowych studentów czeka około 2000 miejsc. Tradycyjnie najbardziej oblegane są: finanse i rachunkowość (700 aplikacji), zarządzanie (400) i ekonomia (200). Rosnącym zainteresowaniem cieszą się również studia w języku angielskim: Bachelor Studies in Finance (do tej pory zarejestrowało się 60 kandydatów na 60 miejsc) oraz Bachelor in International Business (79 podań na 60 miejsc). Nowym kierunkiem od tego roku jest informatyka w biznesie.

Uniwersytet Przyrodniczy
Oferuje 3788 miejsc, czyli o 554 więcej niż rok temu. Ruszył nabór na trzy nowe, jedyne w Polsce kierunki studiów: bezpieczeństwo żywności (110 miejsc na stacjonarnych), odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami (90 miejsc na stacjonarnych ), inżynieria i gospodarka wodna (54 miejsca na stacjonarnych i 54 miejsca na niestacjonarnych). Na weterynarii zwiększono limit miejsc ze 120 do 140. Najwięcej zgłoszeń jest na weterynarię, geodezję i kartografię, gospodarkę przestrzenną, odnawialne źródła energii i gospodarkę odpadami oraz inżynierię i gospodarkę wodną. Nabór trwa do 5 lipca (na architekturę krajobrazu do 24 czerwca).

Akademia Medyczna
Na kierunek lekarski zarejestrowało się 1771 kandydatów, lekarsko-stomatologiczny - 803, farmaceutyczny - 1163, analitykę medyczną - 558, pielęgniarstwo stacjonarne I stopnia - 185, pielęgniarstwo niestacjonarne (pomostowe) - 237, położnictwo stacjonarne - 150, położnictwo niestacjonarne (pomostowe) - 59, fizjoterapię stacjonarną I stopnia) - 548, fizjoterapię niestacjonarną - 40, ratownictwo medyczne (studia stacjonarne) - 250, zdrowie publiczne stacjonarne - 80, zdrowie publiczne niestacjonarne - 6, dietetykę stacjonarną - 464, a na niestacjonarną - 42 osoby. Najbardziej oblegane kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmacja, fizjoterapia oraz dietetyka.

od 12 lat
Wideo

echodnia Ksiądz Łukasz Zygmunt o Triduum Paschalnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto