Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tu nakarmicie kury, popatrzycie w niebo i pysznie zjecie. W Karkonoszach i Górach Izerskich spędzicie świetnie wolny czas na wsi

Alina Gierak
Alina Gierak
W stuletnim domu odpoczniecie od zgiełku miasta. Jeśli szukacie spokoju, to z Jeleniej Góry samochodem dojedziecie tu w 20 minut.
W stuletnim domu odpoczniecie od zgiełku miasta. Jeśli szukacie spokoju, to z Jeleniej Góry samochodem dojedziecie tu w 20 minut. FB Kręta 4
To są idealne miejsca na rodzinne świętowanie. Bez pośpiechu i nerwów. Wśród lasów, nad jeziorami, w górach. Tu posłuchacie śpiewu ptaków, pospacerujecie ścieżkami bez tłumów, zobaczycie gwiazdy i wschód słońca. Na Dolnym Śląsku klimatycznych gospodarstw agroturystycznych jest coraz więcej. Wybraliśmy kilka z dobrymi opiniami w internecie. To już jest pora, by rezerwować w nich miejsca na pobyt wielkanocny lub majówkę. Kliknijcie w galerię, by poznać te miejsca.

Spis treści

Kto planuje spędzić Wielkanoc lub majówkę poza domem, powinien się spieszyć z rezerwowaniem noclegu. Na Dolnym Śląsku wybór jest ogromny. Od pałaców i luksusowych hoteli, które przygotowały specjalne pakiety na ten czas po gospodarstwa agroturystyczne, oferujące odpoczynek bliski natury i z serdecznymi gospodarzami.

Wielkanoc i majówka 2024

Święta wielkanocne są za miesiąc (31.03 - 1.04). Już teraz wiele osób szuka nocelgów, by spędzić je poza domem. 1 maja wypada w środę a 3 maja w piątek. Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu (2 maja), by mieć aż pięć dni wolnego (od 1 do 5 maja). To idealna okazja, by wyrwać się z miasta. Gdzie możecie odpocząć na Dolnym Śląsku w gospodarstwach agroturystycznych?

Stacja Stodoła Kopaniec Przedgórze Izerskie

Witajcie w Kopańcu, osadzie współczesnych artystów, gdzie domy mają konstrukcję zrębową, stodoły lawinę historii, a przełęcze skrywają tajemnice słowiańskich kultów. Ugościmy Was w naszej stodole, trochę pałacu, trochę wiejskiej chacie, podamy śniadanie przyprawione czarnuszką, zupę z pokrzywy, afrykański gulasz, kulki mocy, a wszystko to bez mięsa i z mnóstwem ziół - zapraszają gospodarze

W tej wsi możecie wybrać się na warsztaty bębniarskie, nauczyć się mozaiki ceramicznej, tworzyć witraże. Wokół są wspaniałe trasy do spacerów i wypraw na rowerach. W Kopańcu mieszka wielu artystów. Można zwiedzać ich pracownie. Warto także odwiedzić Artystyczną Galerię Izerską w sąsiednim Kromnowie.
Jak dojechać do Kopańca zobacz tutaj

Mała Kamienica 80 Przedgórze Izerskie

Absolutnie fenomenalne miejsce. Pod każdym względem (zaczynając od świetnego właściciela Piotra i gościnnej p.Kamili, która dbała by niczego nie brakowało- kończąc na wyjątkowych posiłkach) - chwalą goście

W 100- letnim gospodarstwie jest prosto, zwyczajnie, ale też funkcjonalnie i wygodnie. Do tego dużo przestrzeni i swobody, zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Połączenie tradycji i nowoczesności.

Maciejowiec 63 w Dolinie Bobru

Urokliwy stuletni dom znajduje się w Maciejowcu w samym sercu Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. W pobliżu jest 25 -hektarowy las-park, w którym można zobaczyć XV wieczny dwór-zamek, XIX -wieczny pałac, tajemniczy grobowiec, setki gatunków roślin w tym jadalne kasztany i przepiękne rododendrony, dzikie zwierzęta i fascynujący Dziki Wąwóz.

Maciejowiec leży kilkanaście kilometrów od Jeleniej Góry, około 30 od Karpacza i Szklarskiej Poręby. Trzy kilometry dalej znajduje się Jezioro Pilchowickie z imponującą zaporą.

Dla gości czeka wspólny salon z wielkim stołem w którym wspólnie spędzamy czas na zabawach i długich rozmowach - zapraszają gospodarze.

Jak dojechać do Maciejowca zobacz tutaj

Kręta 4, Jagniątków

W starym poniemieckim domu skrzypi podłoga i drzwi. Rano obudzi was śpiew ptaków i zapach świeżej, domowej chałki. Blisko macie do tras w Karkonoskim Parku Narodowym, Jeleniej Góry i do Czech. Do dyspozycji jest 5 pokoi dla 10 osób. W sam raz dla dużej rodziny.
Jak dojechać do Jagniątkowa zobacz tutaj

Miętowe Wzgórze Bożkowice nad Jeziorem Leśniańskim

W Bożkowicach, cichej wsi nad jeziorem Leśniańskim stoi ponad 100- letni karkonoski dom z kamienia i rudej cegły.

Skąpany jest w bujnej zieleni wysokich świerków, brzóz, jabłoni, śliw, krzewów, kwiatów i warzyw, wśród których biega berneński pies pasterski - Luna. Jest gdzie odpoczywać, pić lokalne piwo, leżeć w hamaku i prowadzić zażarte rozmowy z ciekawymi ludźmi - opisują gospodarze.

Jak dojechać do Bożkowic zobacz tutaj

Karpnicka Struga Bobrów w Dolinie Pałaców i Ogrodów

Uwielbiamy Karpnicką Strugę za piękne położenie w jednym z najpiękniejszych zakątków w Polsce, wygodę w korzystaniu, a przede wszystkim za niezwykle sympatycznych i pomocnych Właścicieli. Na terenie domu jest duża kuchnia i jadalnia, siłownia, stół do ping-ponga, ogromny ogród, możliwość skorzystania z masaży. Bardzo lubimy tu wracać - czytamy w opiniach gości

Macie tu do dyspozycji 16 miejsc noclegowych w pięciu komfortowych pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienką oraz TV, aneks kuchenny wraz z jadalnią, świetlicę i siłownię. Na terenie gospodarstwa znajdują się również bezpłatne miejsca postojowe, miejsce na ognisko oraz boisko do siatkówki.
Jak dojechać do Karpnickiej Strugi zobacz tutaj

Tatarska Zagroda, Police w Dolinie Baryczy

Gospodarstwo agroturystyczne położone jest w niewielkiej wsi Police, otoczone lasami o powierzchni ponad dwóch hektarów. To idealna propozycja do osób poszukujących wytchnienia oraz rozrywki na łonie natury. Przyjedźcie tu z dziećmi, bo w gospodarstwie są zwierzęta m.in. osły , owieczki, daniele, muflony, kury i dzikie ptactwo oraz słynne karpie milickie hodowane w stawach gospodarstwa.
Jak dojechać do Tatarskiej Zagrody zobacz tutaj

Agroturystyka Ostoja Uroczysko, Wąbnice

Agroturystyka położona jest w Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy wśród pól, łąk i lasów.

Bardzo fajne miejsce. Spokój, cisza, przemiły gospodarz. Wybraliśmy to miejsce jako bazę do wypadów rowerowych i spełniło nasze oczekiwania. Domki dobrze wyposażone; wokół boisko do gry w siatkówkę; stawy hodowlane oraz drewniana wiata pod którą można coś zjeść i posiedzieć - czytamy wiele pozytywnych opinii o tym miejscu.

Z całą pewnością Dolina Baryczy,to miejsce, które warto odwiedzić, zwłaszcza kiedy iunteresujesie się przyrodą i ptakami. Polecane każdemu, kto szuka miejsca na relaks i odpoczynek wśród natury.
Jak dojechać do Ostoi zobacz tutaj

Kowalowe Wzgórze Kamieniec w Kotlinie Kłodzkiej

Tu możesz odpocząć i spędzić chwile z rodziną w otoczeniu przyrody. Oddajemy wam miejsce, w którym nie ma pośpiechu i dalekie jest od codziennego zgiełku. Decydujecie sami jak chcecie spędzić ten czas. Leniwie na hamaku czytając książkę, przy grillu lub ognisku, aktywnie zwiedzając okolicę odkrywając jej tajemnice, kreatywnie podczas warsztatów i zajęć dla dzieci i dorosłych. To zależy od Was. My zadbamy o resztę - zapraszają gospodarze.

Zapewniają tu także opiekę nad dziećmi w ramach Zagrody Edukacyjnej i zajęć "Wiejskie Dzieci". Są warsztaty kreatywne, zabawy wiejskie jak dawniej bez elektroniki, praca przy zwierzakach i w gospodarstwie. Odpoczynek i frajda jakiej nie da się przeżyć na komórce czy konsoli, a to wszystko w otoczeniu przyrody i na świeżym powietrzu niezależnie od pogody.
Jak dojechać do Kowalowego Wzgórza zobacz tutaj

Agroturystyka Koko Ryku Bieganów w Kotlinie Kłodzkiej

Idealne miejsce dla piechurów. W pobliżu skalne labirynty i tajemnicze jaskinie mogą pochłonąć na całe dnie, podobnie jak spływy pontonowe Nysą Kłodzką w najbardziej malowniczym miejscu w tej części Polski którym jest Przełom Bardzki.
Koko Ryku powstało w 100-letnim domu, odnowionym z troską przez nowych gospodarzy. Pobyt z dziećmi od 7 lat.

Wnętrza są rustykalne z akcentami retro niedawno minionego wieku, drewno jest tu prawdziwym drewnem, barwy są odcieniami ziemi z naturalnych mineralnych pigmentów, mury z suszonej cegły i czerwonego piaskowca, drewniana konstrukcja, brak betonu i asfaltu, wszystko to sprawia, że dom "oddycha" i można się tu poczuć naturalnie dobrze - opisuje właścicielka

Jak dojechać do Bieganowa zobacz tutaj

O gospodarstwach turystycznych i cenach noclegów dowiesz się więcej, klikając w galerię

O innych atrakcjach na Dolnym Śląsku przeczytasz tutaj

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Tu nakarmicie kury, popatrzycie w niebo i pysznie zjecie. W Karkonoszach i Górach Izerskich spędzicie świetnie wolny czas na wsi - Gazeta Wrocławska

Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto