Tygodniowy przegląd prasy 13.11.2022: Jelenia Góra, 6.11-12.11.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Jeleniej Góry

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Jeleniej Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Jeleniej Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Jeleniej Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 6.11 a 12.11.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Cessna wypadła z pasa startowego? Spokojnie, to tylko ćwiczenia na lotnisku w Aeroklubie Jeleniogórskim przy ulicy Łomnickiej”?

Przegląd tygodnia: Jelenia Góra, 13.11.2022. 6.11 - 12.11.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Cessna wypadła z pasa startowego? Spokojnie, to tylko ćwiczenia na lotnisku w Aeroklubie Jeleniogórskim przy ulicy Łomnickiej

Sporo zamieszania wywołał dzisiejszy (12 listopada 2022) wpis na FB Aeroklubu Jeleniogórskiego. Mowa w nim o wypadnięciu samolotu Cessna z pasa startowego i zderzeniu z wyciągarką szybowcową. Ilustrowały to zdjęcia z udziałem straży pożarnej i policjantów. Ponieważ nie dodano, że to były ćwiczenia, sporo internautów przejęło się tą informacją.

📢 Do Siedlęcina, pod wieżę rycerską, powrócił targ rolny. W każdą sobotę kupicie tu swojskie wędliny, sery, miody i ciasta. Są pyszne

Jeleniogórzanie i mieszkańcy okolic mają kolejne miejsce, gdzie mogą kupić produkty od rolników i hodowców. Pod wieżę w Siedlęcinie powrócili wytwórcy żywności, wędlin, producenci kasz i mąk, sadownicy i gospodynie piekące ciasta. Wszystkie produkty wytwarzane są lokalnie w gospodarstwach. Targ czynny jest w każdą sobotę od godz. 10.00 do 13.00.

📢 Uczniowie z Jeleniej Góry piekli i zdobili pierniki na warsztatach w Muzeum Karkonoskim. Takie wizyty w muzeum zapamiętają na długo

Najpierw w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze otwarto wystawę, prezentująca historię piernikarskiego rzemiosła. Teraz w muzeum ruszyły warsztaty. Pierniki pieką uczniowie z jeleniogórskich szkół. Ponieważ zainteresowanie warsztatami jest ogromne, muzeum zorganizuje je także dla rodzin, a nie tylko grup zorganizowanych.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 13.11.2022: 6.11-12.11.2022 Jelenia Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Jeleniej Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Samorządy Karpacza i Świeradowa - Zdroju są wśród gmin założycielskich Stowarzyszenia Gmin Górskich. Będą zabiegać o wspólne interesy

Pierwszą współpracę samorządy gmin górskich nawiązały w czasie epidemii koronawirusa i lockdownu. Przekonały się wówczas, że mają wspólne zadania i interesy i razem mogą walczyć o swoje miejscowości. Zaapelowały do rządu o pomoc i uzyskały wówczas wsparcie w wysokości miliarda złotych. Teraz samorządy gmin górskich chcą kontynuować tę współpracę już w formalnym Stowarzyszeniu „Porozumienie Gmin Górskich Rzeczypospolitej Polskiej". Wśród założycieli stowarzyszenia są gminy z Dolnego Śląska.

📢 Byliśmy w środku Pawilonu Norweskiego w Cieplicach i nie możemy doczekać się otwarcia tu restauracji. Jest stylowo (Zdjęcia)

Byliśmy w środku Pawilonu Norweskiego w Cieplicach. Wnętrza zachwycają. Restauracja Pawilon Norweski , która tu powstaje, ma niesamowity klimat, jednolity charakter i prawdziwie norweski duch. Koniecznie zobaczcie zdjęcia.

📢 Poczta Polska sprzedaje nieruchomości na Dolnym Śląsku. Na licytację wystawiono atrakcyjne budynki i ziemię ZDJĘCIA, CENY, TERMINY LICYTACJI

Trzy budynki i ziemię sprzedaje Poczta Polska na Dolnym Śląsku. Obiekty już wystawiono na licytację, grunty są w trakcie przygotowań do licytacji. Szczegóły dotyczące ceny i terminów sprzedaży nieruchomości przez Pocztę Polską w dolnośląskim podajemy pod zdjęciami w galerii. Wśród nich m.in. obiekt w Karpaczu.

📢 Koncert Marcina Wyrostka w Święto Niepodległości w Jeleniej Górze. Jeleniogórzanie śpiewali razem "Pierwszą brygadę" i inne pieśni

Koncert Marcina Wyrostka w Święto Niepodległości w Jeleniej Górze, to piękna tradycja 11 listopada. Jeleniogórzanie tłumnie przyszli dzisiaj (11.11 2022) do kościoła łaski w Jeleniej Górze i razem z muzykami śpiewali pieśni patriotyczne. Organizatorzy zadbali o to, by każdy miał śpiewnik.

📢 Święto Niepodległości 2022 Jelenia Góra. Wieńce i kwiaty pod pomnikiem Wolność i Niepodległość oraz piękny koncert Marcina Wyrostka

Cały dzień (11.11 2022) trwały obchody Święta Niepodległości w Jeleniej Górze. Po radosnym i rodzinnym spotkaniu na placu Ratuszowym złożono wieńce i kwiaty pod pomnikiem Wolność i Niepodległość przy kościele pw. Krzyża Świętego. Na koncercie Marcina Wyrostka kościół łaski pękał w szwach.

📢 Jak przygotować się na listopadową wycieczkę w góry? Opowiada ratownik GOPR Karkonosze

Wybierając się na wycieczkę w Karkonosze warto się przygotować. Późna jesień w górach to czas gwałtownych zmian pogodowych, na które trzeba być gotowym. Zobacz co musisz wiedzieć zanim wyruszysz na szlak!

📢 Tak wyglądały powiatowe obchody Dnia Niepodległości w Piechowicach

Oficjalne obchody Dnia Niepodległości Powiatu Karkonoskiego odbyły się 11 listopada (piątek) w Piechowicach. Podczas uroczystości złożono wieńce i kwiaty pod pomnikiem postawionym w hołdzie Polakom poległym w walkach o niepodległość kraju.

📢 Jeleniogórzanie radośnie świętowali rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na placu Ratuszowym było biało -czerwono (Zdjęcia)

Setki jeleniogórzan i gości, którzy spędzają długi weekend w Kotlinie Jeleniogórskiej przyszli dzisiaj na plac Ratuszowy w Jeleniej Górze, by radośnie świętować 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki rozwinęły dużą biało-czerwoną flagę, harcerze, kombatanci, mundurowi oraz szkoły wystawiły poczty sztandarowe. Sygnał do obchodów dał wystrzał z zabytkowego działa Bractwa Kurkowego.

📢 Obchody 11 Listopada w Piechowicach. Zobacz żywą lekcję historii! ZDJĘCIA

Z okazji obchodów Dnia Niepodległości w Piechowicach odbyła się żywa lekcja historii. Rekonstruktorzy okresu I Wojny Światowej pokazali jak mogła wyglądać bitwa w tamtych czasach!

📢 Już zaczęliśmy świętować Dzień Niepodległości. Były apele i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

Od wczoraj (10 listopada 2022 roku) jeleniogórzanie i mieszkańcy innych miast z naszego regionu świętują Dzień Niepodległości. W Jeleniej Górze śpiewano pieśni legionowe. W Lubawce i Lwówku Śląskim odbyły się uroczyste apele.
Świętowano także w szkołach i przedszkolach.

📢 Świętujemy w Jeleniej Górze i powiecie karkonoskim 11 listopada. Będą marsze, widowisko wojskowe, koncerty i ognisko patriotyczne

11 listopada jest obchodzony w Jeleniej Górze i miejscowościach powiatu karkonoskiego hucznie i bardzo różnorodnie. Możecie wybrać się na koncerty, piknik strzelecki lub widowisko wojskowe. Zebraliśmy najciekawsze wydarzenia, by ułatwić wam wybór. Kliknijcie naszą galerię, aby poznać szczegóły.

📢 Jeleniogórzanin kpt. Zbigniew Boznański z medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata przyznanym przez Instytut Yad Vashem w Jerozolimie

Mieszkaniec Jeleniej Góry kpt. Zbigniew Boznański wraz z nieżyjącymi już członkami rodziny: bratem Tadeuszem, matką Mirosławą Boznańską oraz babcią Ewą Jakimiec zostali uznani za Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przez Instytut Yad Vashem w Jerozolimie. Uroczystość wręczenia medalu odbyła się dzisiaj (10 listopada 2022 roku) w jeleniogórskim ratuszu.

📢 Zobacz najciekawsze weekendowe wydarzenia w Jeleniej Górze! (11-13.11)

Weekend zbliża się wielkimi krokami i już za chwilę będzie można odpocząć! Sprawdzamy jakie weekendowe wydarzenia z Jeleniej Góry są najciekawsze.

📢 Doda na tle wodospadu Podgórnej w Przesiece w Karkonoszach. Teledysk, artystka, i wodospad robią furorę w sieci

Singel Dody "Wodospady" jest już w sieci i na YouTobe. Uważni miłośnicy regionu karkonoskiego od razu rozpoznają miejsce, w którym kręcono teledysk. To wodospad Podgórnej w Przesiece. Znany jest miłośnikom morsowania i orzeźwiających kąpieli latem. Tego miejsca nie trzeba wprawdzie reklamować, ale po premierze teledysku w Przesiece już pojawiło się więcej turystów.

📢 W sobotę (12.11) odbędzie się XV Dolnośląski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej "Jelonek"

Już w najbliższą sobotę 12 listopada 2022 roku w Jeleniej Górze odbędzie się 25. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej "Jelonek".

📢 Teatr Cinema z Michałowic świętuje 30-lecie. Z tej okazji będzie wystawa w BWA w Jeleniej Górze z rysunkami, zdjęciami i programami

Teatr Cinema znany jest miłośnikom dobrego aktorstwa, nieoczywistych pomysłów, ciekawej scenografii i muzyki. Od 30 lat aktorzy z Michałowic pokazują widzom swój teatr i swoje życie. Bo w ich przypadku to jest to samo. Będą o tym pewnie sami mówić na wernisażu wystawy w jeleniogórskiej galerii BWA. Z Teatrem Cinema i jego fanami spotkamy się w BWA 10 listopada o godz. 17.00.

📢 Przedszkolaki z Jeleniej Góry porywająco zaśpiewały "Pierwszą brygadę" i inne pieśni patriotyczne. Serce widzów skradli mali legioniści

Maluchy z jeleniogórskich przedszkoli skradły serca widzów, gdy śpiewały pieśni legionowe, tańczyły polskie tańce i pokazały, że wiedzą, jak szanować polską flagę. Na Przeglądzie Przedszkolnej Twórczości Patriotycznej w JCK Muflon w Jeleniej Górze ze wzruszeniem oklaskiwali je wczoraj (10 listopada) kombatanci, radni, goście oraz rodzice. Brawo dla uczestników i ich wychowawczyń.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie