Ulica Marii Konopnickiej w Jeleniej Górze, dawna Schildauerstrasse, dziś jednak z najbardziej rozpoznawalnych ulic w mieście. To ulica, która prowadziła do bramy Wojanowskiej. Jak podaje portal fotopolska.eu zmieniła charakter po tym, jak zapadła decyzja o rozebraniu obwarowań miejskich w II połowie XIX wieku. Z miejskich, dawnych fortyfikacji, przetrwała do naszych czasów tylko okazała brama, która zresztą została przeniesiona w inne miejsce i wieża bramna z kaplicą Świętej Anny.
W 1868 roku wmontowana została ona w kompleks zabudowań koszar przy ówczesnej ulicy Hospitalstrasse. W ostatnich latach brama Wojanowska została powtórnie wmontowana u wylotu M. Konopnickiej.
Studium historyczno - urbanistyczne 2002
- czytamy na portalu fotopolska.eu
to jedna z ładniejszych ulic Jeleniej Góry. Przyciąga turystów kawiarenkami, lodziarniami i pamiątkami. Krótki spacer od okolic Ratusza prowadzi aż do Bramy Wojanowskiej i Kaplicy Św. Anny.
Czytaj też
Tak aktualnie wygląda ulica Marii Konopnickiej w Jeleniej Górze!

szkolenie wojsko
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?