Victoria Ruszów rozbiła Hutnik Pieńsk. W meczu lidera z wiceliderem padło łącznie 9 bramek!

Grzegorz Bereziuk
Victoria w meczu kolejki rozbiła wicelidera z Pieńska i z kompletem zwycięstw pewnie prowadzi w tabeli Grzegorz Bereziuk
W meczu na szczycie 8. kolejki klasy okręgowej Victoria Ruszów rozbiła Hutnik Pieńsk. W meczu lidera z wiceliderem padło łącznie 9 bramek!

Mecz kolejki świetnie rozpoczął się dla zespołu z Pieńska. W 21. min Biliński staranował w polu karnym rywala, a po chwili sprawiedliwość wymierzył Wojdak. Później znakomitej szansy do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Kowal. Były to dla gości miłe złego początki. Victoria jeszcze przed przerwą odrobiła straty z nawiązką. Najpierw po zagraniu Alexa wyrównał Stelwach, a kilka minut później wynik strzałem pod poprzeczkę odwrócił Kusiak. Tuż po przerwie prowadzenie rewelacyjnie spisującej się Victorii podwyższył Borges i Hutnik stracił ochotę do gry. Dwie bramki dołożył Kusiak (jedna stadiony świata), z rzutu wolnego poprawił Kowal, a następnie siódmego gola dla ruszowian zdobył Stelwach. W końcówce rozmiary porażki ekipy z Pieńska, dla której porażka w Ruszowie była pierwszą w sezonie, zmniejszył Kuczyk. Ostatecznie Victoria wygrała 7:2.

W innym ciekawym meczu Lotnik Jeżów Sudecki zremisował ze Stellą Lubomierz 1:1.
Spotkanie w Jeżowie Sudeckim stało na dobrym poziomie. Obie drużyny skupiały się na grze w piłkę. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 18. min. Po nienajlepszym wybiciu piłki przez bramkarza gości Lotnik wyprowadził zespołową akcję. W jej kluczowym momencie kolejnemu graczowi gości przytrafił się błąd, który odbił piłkę pod nogi Kiecia, który bez namysłu wpakował ją do siatki. Lotnik atakował i stwarzał kolejne sytuacje, ale piłka za każdym razem nieznacznie mijała bramkę Fijałkowskiego. Dobrej szansy nie wykorzystał m.in. Białkowski. Niewykorzystane okazje do podwyższenia prowadzenia zemściły się po przerwie. W 69. min Sidorski uciekł obrońcom rywali i w polu karnym został powalony przez Białkowskiego na ziemię. Mateusz Owoc bez wahania wskazał na 11m. Do piłki podszedł M. Malarowski, piłka poleciała w lewy róg bramki, bramkarz Lotnika w prawy i był remis. Faulujący piłkarz Lotnika miał okazję zrehabilitować się w końcówce, ale jego świetny strzał z woleja zza pola karnego efektownie obronił bramkarz Stelli. – Oba zespoły zostawiły na boisku sporo zdrowia. W pierwszej połowie Lotnik posiadał inicjatywę, my z kolei zaatakowaliśmy po przerwie. Wynik jest sprawiedliwy – ocenił Tomasz Rak, trener Stelli.
W innych meczach 8. kolejki: Bogatynia - Parzyce 4:4, Radzimów - Lubań 2:0, Wykroty - Świerzawa 0:0, Warta Bolesławiecka - Gryfów Śląski 4:0, Bolesławiec - Zebrzydowa 9:1, Wojcieszów - Szklarska Poręba 0:1.

1. Victoria Ruszów 8 24 21:3
2. Hutnik Pieńsk 8 17 14:14
3. BKS Bobrzanie B. 8 16 25:13
4. Lotnik Jeżów Sudecki 8 14 17:13
5. TS Parzyce 8 13 25:16
6. Stella Lubomierz 8 12 13:9
7. Piast Wykroty 8 12 14:11
8. Warta Bolesławiecka 8 12 14:13