Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Górach Izerskich stanęła tajemnicza rzeźba w ramach projektu „Znikające Krajobrazy”

OPRAC.:
Eliza Ciepielewska
Eliza Ciepielewska
Tajemnicza rzeźba w okolicy Stacji Turystycznej Orle
Tajemnicza rzeźba w okolicy Stacji Turystycznej Orle Karkonoskie Park Narodowy
Wędrując po Górach Izerskich w okolicy Stacji Turystycznej Orle można zobaczyć intrygującą rzeźbę pośrodku lasu. Ta papierowa rzeźba to część projektu „Znikające Krajobrazy” Interdyscyplinarny Plener Artystyczny.

Znikające Krajobrazy - Interdyscyplinarny Plener Artystyczny

Biała papierowa postać stoi na leśnej ścieżce i wyraźnie odcina się od krajobrazu. To część projektu "Znikające Krajobrazy". Interdyscyplinarny Plener Artystyczny ma za zadanie zwrócić uwagę na ważny temat jakim jest otaczająca nas przyroda i zagrożenia dla naturalnego środowiska wynikające z prowadzenia działań przez człowieka.

Umieszczenie papierowej rzeźby w Górach Izerskich spotkało się z krytyką ze strony internautów. Pod postem Karkonoskiego Parku Narodowego o instalacji artystycznej będącej częścią projektu "Znikające Krajobrazy" pojawiają się komentarze takiej jak:

Nie ma to jak zużyć papier, żeby mówić o ochronie drzew...

Jak dla mnie to „dzieło” to zaśmiecanie lasu.
Zetniemy drzewo i zrobimy z niego papier na rzeźbę użytą do protestu ekologicznego. I jeszcze pozostawimy ten papier środku lasu…. Jak dla mnie to absurd
Zwracanie uwagi na problemy ekologiczne nie powinien ani zaśmiecać, a tym bardziej być wykonany z materiału o które ma walczyć.

Forma jak dla mnie nie odpowiednia w takim miejscu.
Człowiek ucieka "do lasu" by uciec od cywilizacji... a nie oglądać "dzieła"

Tajemnicza rzeźba w Górach Izerskich jest tymczasowa i zrobiona z papieru

"Znikające Krajobrazy" mają na celu ochronę niezwykłego, górskiego krajobrazu, upamiętniając dziedzictwo kulturowe i artystyczne. W ramach projektu zrealizowano cykl plenerowych warsztatów artystycznych, malarsko – ceramicznych. Interdyscyplinarny plener artystyczny stworzyło 10 artystów z regionu i Polski. Przez 7 dni tworzyli swoje prace w pięknych okolicznościach przyrody Gór Izerskich. Częścią pleneru był również cykl otwartych spotkań i rozmów o krajobrazie z udziałem artystów, mieszkańców, zaproszonych gości.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie we współpracy z BWA w Jeleniej Górze. Projekt Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje. Edycja 2022".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto