Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W WCSKJ usprawnili rejestrację pacjentów do poradni specjalistycznych. Jest system on-line oraz rejestracja na miejscu do 4 okienek

Alina Gierak
Alina Gierak
W WCSKJ jest 21 poradni specjalistycznych. Rejestracja do nich odbywa się telefonicznie, on-linie oraz osobiście.
W WCSKJ jest 21 poradni specjalistycznych. Rejestracja do nich odbywa się telefonicznie, on-linie oraz osobiście. Alina Gierak/Polskapress
W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej działa 21 poradni specjalistycznych. Jeszcze do niedawna rejestracja do nich mogła zirytować nawet najbardziej spokojnego pacjenta. Bowiem do rejestracji albo nie można było się dodzwonić, albo trzeba było jechać do szpitala i odstać swoje w długiej kolejce do jednego okienka. To się na szczęście zmieniło. Szpital wprowadził rejestrację on-line oraz otworzył nowoczesną rejestrację z systemem numerkowym do czterech okienek.

Spis treści

WSCKJ. Rejestracja na miejscu. Jak to działa?

Kto osobiście zechce zarejestrować się do jednej z 21 poradni specjalistycznych, powinien udać się na pierwsze piętro szpitala jeleniogórskiego. Tam znajduje rejestracja. Należy pobrać z automatu numerek (wpisać nr Pesel), a potem czekać na wezwanie. Numer wyświetla się także na tablicy informacyjnej.
Są cztery stanowiska do rejestracji pacjentów.

Rejestracja on-line do poradni specjalistycznych WCSKJ

Przez internet zarejestrujecie się tylko do czterech poradni: Alergologicznej, Urazowo-Ortopedycznej, Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Dziecięcej. A co z pozostałymi poradniami?

W WCSKJ informują, że kolejne poradnie będą stopniowo dokładane do systemu internetowego. Działa on od niedawna i cały czas jest ulepszany.

Jak zapisać się do poradni specjalistycznej przez internet?
Na stronie internetowej szpitala w zakładce Poradnie znajdziecie Rejestrację on-line. Należy założyć konto, potwierdzić link w swojej poczcie i potem zalogować się do systemu rejestracji on-line. Zajmuje to kilka minut. Jest dokładny poradnik i w kilku krokach pomaga w rejestracji.

Możecie to zrobić TUTAJ

Panel rejestracyjny pokazuje dostępny termin i godzinę wizyty. W ostatnim etapie należy oznaczyć czy posiadamy skierowanie do wybranej poradni oraz określić, czy jest ono papierowe, czy elektroniczne. Dla skierowania elektronicznego podajemy kod dostępu. W przypadku skierowania papierowego należy załączyć skan dokumentu w polu “Załączniki”. Jeżeli nie posiadamy skanu skierowania, będziemy zobowiązani do dostarczenia skierowania do jednostki medycznej do 14 dni od daty zapisania się do poradni lub załączenia skanu skierowania w tym terminie (przypomnienie może zostać wysłane wiadomością SMS). Na zakończenie klikamy przycisk “Umów".

W internecie można także zmienić termin wizyty lub ją odwołać.

Rejestracja telefoniczna do poradni w WCSKJ

Rejestracja telefoniczna możliwa jest pod numerami tel.:

75 753 74 89
75 753 74 90

Rejestrować można się codziennie od godz. 8.00 do 15.00. Umówienie się wymaga jednak ogromnej cierpliwości. Telefon albo jest zajęty, albo nikt nie odbiera.

Dlatego wielu pacjentów woli rejestrację osobistą. Po usprawnieniu systemu idzie to teraz dużo szybciej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto