Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wings for Life 2016 w Poznaniu. Pobiegną w szczytnym celu [zapisy, trasa, patronat NaM]

Redakcja
Sebastian Wolny/mat. prasowe
W niedzielę, 8 maja w Poznaniu rozpocznie się bieg Wings for Life. Jego celem jest zbieranie funduszy na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego. Trwa rejestracja zawodników i zapisy do udziału w trzeciej edycji biegu. Sprawdź też trasę.

Wings forl Life 2016 w Poznaniu [zapisy]

Wings for Life World Run zadebiutował w 2014 roku i od razu poruszył serca milionów – biegaczy, osób z niepełnosprawnością (które również mogą w nim startować), a także kibiców. Do udziału w ubiegłorocznej edycji zapisało się ponad sto tysięcy osób, a w Poznaniu wyczerpany został limit 3000 uczestników. Tym razem liczbę tę zwiększono do 5000, a możliwość startu będą miały osoby, które ukończą 16 lat (dotychczas uczestnicy musieli być pełnoletni).

**Zobacz też:

Wings for Life 2015. Ten bieg przełamuje bariery

**

„Meta” ściga zawodników
To jedyny bieg na świecie, w którym nie ma tradycyjnej linii mety, a zastępują ją samochody pościgowe. 8 maja, punktualnie o godz. 13:00 czasu polskiego na całym świecie wystrzelą pistolety startowe, a zawodnicy (od obu Ameryk po daleką Azję i Australię – niezależnie od pory dnia czy pogody) wyruszą na trasy. 30 minut po nich wystartują samochody pościgowe, które po wyminięciu danego biegacza, wyeliminują go z biegu.

Ostatni zawodnik i zawodniczka na trasie w danej lokalizacji będą zwycięzcami lokalnego biegu i w nagrodę otrzymają możliwość wyboru dowolnego miejsca, w którym chcieliby wystartować za rok. Ostatni biegacze na świecie staną się globalnymi zwycięzcami i odbędą podróż dookoła świata.

**Sprawdź:

Wings for Life World Run. VIP-y i niezwykli biegacze [zdjęcia, wideo]

**

Niesamowity bieg
W ubiegłym roku w Polsce wygrał Bartosz Olszewski, który pokonał 73,46 km. Najlepszą z pań w Poznaniu była Dominika Stelmach z wynikiem 41,84 km.

- Nie będę wyolbrzymiał, jak powiem, że to było coś niesamowitego i przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Transmisja TV, doping i gratulacje z całej Polski – wspomina Bartosz Olszewski. - Sam bieg jest genialny. Formuła z goniącą „metą” znakomicie się sprawdza i wprowadza urozmaicenie do rywalizacji. Pierwszy raz przebiegłem tyle kilometrów. W połączeniu z niesamowitą transmisją TV powstała impreza biegowa, którą interesowały się tysiące ludzi, zupełnie niezwiązanych z tą dyscypliną – dodaje zwycięzca Wings for Life World Run 2015 (na co dzień autor bloga warszawskibiegacz.pl). I zdradza swoje plany na ten rok.

– Chcę być jeszcze lepiej przygotowany, niż w minionej edycji i mam nadzieję, że będę mógł walczyć o największe cele. Domyślam się, że w Australii, gdzie chciałbym pobiec, rywalizacja będzie bardzo mocna, jednak nie co dzień ma się okazję do odwiedzenia tego kontynentu, a ja uwielbiam podróżować! – przyznaje.

Wśród osób poruszających się na wózkach w 2015 r. najdalej dotarli Jarek Wilczyński (26,06 km) i Katarzyna Roszyk (17,38 km). Najlepszy na świecie był Etiopczyk Lemawork Ketema, startujący w Austrii. Wygrał po raz drugi z wynikiem 79,9 km.

Opłata startowa w biegu Wings for Life wynosi 120 zł i w całości jest przekazywana na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego. Portale naszemiasto.pl są patronem medialnym wyścigu.

Więcej informacj na temat rejestracji i zapisów: na stronie www.wingsforlifeworldrun.com.

Trasa Wings for Life

Biegacze oraz osoby poruszające się na wózkach wyruszą 8 maja o godz. 13. z okolic Jeziora Maltańskiego w kierunku Mostu Królowej Jadwigi, by dalej dotrzeć do charakterystycznego centrum miasta. To tam znajdują się Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Muzyczna i główny gmach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, a także Zamek, będący obecnie centrum kultury.

Zawodnicy będą uciekać przed "metą" w kierunku Ostrowa Tumskiego i dalej ronda Śródka. Dalej trasa poprowadzi poza miejskie tereny Poznania w kierunku dawnej stolicy Polski – Gniezna.

Na długiej pętli trasy po Wielkopolsce jest wiele miejsc, które poprzez swą osobliwość są wyjątkowe i unikalne na skalę europejską. Na ok 27. kilometrze zawodnicy przebiegną przez Pobiedziska, gdzie znajduje się Skansen Miniatur. Na wysokości ok. 30. kilometra biegacze miną Jezioro Kowalskie i dalej dotrą do pięknego Wielkopolskiego Parku Etnograficznego. W okolicach Komorowa i Jeziora Lednickiego trasa zawraca w kierunku Poznania. Najlepsi biegacze na 70. kilometrze będą mogli podziwiać Pałac w Krześlicach.

Zobacz, jak było podczas Wings for Life 2015 [wideo]:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto