Włókniarz Leśna pokonał w ostatnim meczu Łużyce Lubań

Grzegorz Bereziuk
Włókniarz Leśna pokonał Łużyce Lubań 4:0 w meczu 17. kolejki rozgrywek o mistrzostwo klasy okręgowej. Bohaterem meczu był Krzysztof Mazur, który zdobył 3 bramki oraz zaliczył asystę.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona zmarłemu Winicjuszowi Drozdowi, wieloletniemu działaczowi klubu z Leśnej. Od początku derbów powiatu lubańskiego więcej z gry miał Włókniarz.

W pierwszej połowie gospodarze nie oddali jednak celnego strzału na bramkę Łużyc, choć przed przerwą dwukrotnie byli bliscy powodzenia (okazje Bartosza Panka oraz Krzysztofa Mazura). Swoje szanse przed przerwą miały z kolei skupione na grze z kontry Łużyce. W najlepszej sytuacji Adrian Schonung dośrodkował piłkę na głowę Damiana Bojdzińskiego, ale futbolówkę na rzut rożny sparował Mateusz Gilewski. W innej sytuacji zdaniem wielu kibiców najlepszy bramkarz okręgówki obronił też strzał wyróżniającego się w zespole z Lubania Schonunga. Po wznowieniu gry lubanianie próbowali przejąć inicjatywę.

Tymczasem w 58. min Krzysztof Mazur dośrodkował piłkę do Tomasza Grabowskiego, a ten szczupakiem obok bezradnego Dawida Majewskiego ku radości licznie zgromadzonej publiczności posłał piłkę do siatki. W kolejnej sytuacji po zagraniu Mateusza Kalki na 2:0 podwyższył Mazur i z przyjezdnych uszło powietrze. Na to tylko czekał Włókniarz z doświadczonym „Mazakiem” na czele. Lider Włókniarza 5 minut przed końcem w fenomenalnym stylu przemknął z piłką kilkadziesiąt metrów, minął kilku obrońców Łużyc, a następnie huknął pod poprzeczkę. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry wygrał pojedynek sam na sam z Dawidem Majewskim, tym samym kompletując hat-tricka.

- Chyba pasuje tutaj stwierdzenie im starszy tym lepszy. Jak wino - żartował po meczu gracz spotkania.