Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wodospad Szklarki i park linowy. Atrakcje dla dużych i małych w Szklarskiej Porębie. Zwiedzanie 2022 (CENNIK)

Justyna Orlik
Justyna Orlik
Justyna Orlik/Eliza Ciepielewska
Karkonoski wodospad z kaskadami i park linowy dla najmłodszych. To zdecydowanie dwa miejsca, które trzeba odwiedzić jeszcze w maju. Szklarska Poręba (województwo dolnośląskie) poleca się nie tylko na weekend, ale również w tygodniu. Pogoda rozpieszcza, więc warto korzystać!

Spis treści

Szklarska Poręba to górska miejscowość, położona w Karkonoszach, która od lat cieszy się popularnością wśród turystów, którzy mogą liczyć na kolejne atrakcje, tworzone specjalnie dla nich. Miasto położone jest w dolinie rzeki Kamiennej, a nad nim góruje Szrenica (1362 m n.p.m.). Jej walory doceniono już w połowie XIX wieku, kiedy turystyka górska stała się modna. Miasto Ducha Gór powinno spodobać się każdemu.

Wodospad Szklarki w Karkonoszach

Nie jest największym wodospadem w tej części Sudetów, ale często fotografowanym i odwiedzanym przez turystów ze względu na swoje naturalne piękno. Szklarka tworzy charakterystyczny lej. Jest położona na wysokości 520 m n.p.m. i ma 13,3 m wysokości. Szlak, prowadzący do niej został niedawno odremontowany. Położono kostki i zainstalowano stalowe barierki. Na trasie znajdują się tez tablice informacyjne, które pomagają poznać historię tego miejsca.

Kultowe schronisko

Odwiedzający tę część Szklarskiej Poręby (administracyjnie Piechowice) mogą napić się gorącej herbaty i zjeść obiad w zabytkowym schronisku "Kochanówka". Budynek pochodzi z 1868 roku i nosił nazwę "Kochellfalbaude". Właściciel dawnej gospody, za pomocą kamienia, spiętrzał wodę na progu wodospadu i odsuwał go za stosowną opłatą. Dzięki temu woda spektakularnie spływała z góry w dół.

Schronisko wyposażone jest w taras, a na zewnątrz znajdują się ławeczki, z których można podziwiać skalne bloki i świerkowy las z domieszką buków i jodeł.

Park linowy Trollandia w centrum Szklarskiej Poręby. Cennik

W Szklarskiej Porębie przez wiele lat nie było atrakcji, na wzór "Kolorowej" z Karpacza, która przyciągałaby do siebie najmłodszych. Sytuacja zmieniła się po wybudowaniu parku linowego i kolejki grawitacyjnej w samym centrum miasta. Obie atrakcje cieszą się dużym zainteresowaniem turystów, co widać szczególnie w weekendy.

Ile zapłacimy za bilety?

Trollandia

Bilet normalny: 39 zł
Bilet ulgowy: 35 zł (dzieci do 13 r.ż.)
Mini Park: 29 zł (dzieci do 13 r.ż.)

Do pokonania są dwie trasy: NIEBIESKA ("Spacer Włóczykija") i CZERWONA ("Leśna Tułaczka"). Przy wejściu instruktor tłumaczy zasady bezpieczeństwa i przygotowuje dla nas uprząż z karabinkiem i uchwytem do tyrolki. Trasa niebieska jest dla początkujących, którzy później mogą spróbować swoich sił na "czerwonym szlaku".

Jak dojechać do centrum Szklarskiej Poręby?

Kolejka grawitacyjna Alpine Coaster

Tuż obok znajduje się kolejka grawitacyjna, wyposażona w specjalne sanki, które suną po torze. Widoki zachwycają, bo z toru widać jeszcze ośnieżone Karkonosze.

Cennik:

1 zjazd / 1 osoba – 15 zł
2 zjazdy / 2 osoby – 27 zł
3 zjazdy – 40 zł

4 zjazdy – 52 zł

5 zjazdów – 64 zł

10 zjazdów – 120 zł

Zobaczcie atrakcje Szklarskiej Poręby na aktualnych zdjęciach!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto