Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Kandydaci na prezydenta Jeleniej Góry. O fotel szefa samorządu ubiega się pięć osób. Poznajcie ich sylwetki

Przemysław Kaczałko
Przemysław Kaczałko
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 r. Ewentualna druga tura wyboru włodarza stolicy Karkonoszy odbędzie się 21 kwietnia. Kto kandyduje na fotel prezydenta Jeleniej Góry?

Jadwiga Błaszczyk – 63 lat – Jelenia Góra – KWW trzecia Droga PSL PL2050 Szymona Hołowni

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Jeleniej Górze. Przedsiębiorca z ponad 30-letnim doświadczeniem. Od ponad dwóch dekad prowadzi własne biuro podróży. Współpracuje z zagranicznymi biurami. W przeszłości jedna z liderek protestów Komitetu Obrony Demokracji i strajku kobiet. Inicjatorka akcji szycia maseczek, fartuchów oraz kombinezonów podczas pandemii. Współorganizatorka marszów i wieców w obronie demokracji.

Anna Korneć-Bartkiewicz – 40 lat – Jelenia Góra – KW Prawo i Sprawiedliwość

Ukończyła politologię w Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalistka w zakresie marketingu usług turystycznych i sportowych. Pracowała w Termach Cieplickich oraz w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu, a także jako pełnomocniczka zarządu w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W kadencji 2018-2023 radna Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Jerzy Łużniak – 68 lat – Jelenia Góra - KKW Koalicja Obywatelska

Z wykształcenia zootechnik, absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu. Pracował w Wojewódzkim Ośrodku Postępu Rolniczego w Sobieszowie, a także jako nauczyciel w szkołach rolniczych. Zajął się też prowadzeniem własnej działalności gospodarczej oraz gospodarstwa rolnego.

W latach 90. kierował lokalnym Komitetem Obywatelskim w Jeleniej Górze. W latach 1998–2006 zasiadał w radzie miejskiej, następnie do 2009 pełnił funkcję wiceprezydenta Jeleniej Góry. W 2003 wstąpił do Platformy Obywatelskiej. W 2009 został wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego. W 2010 przeszedł na stanowisko członka zarządu województwa, w 2011 powrócił na funkcję wicemarszałka. W 2014 ponownie został zastępcą prezydenta Jeleniej Góry. W 2015 był czasowo wykluczony z PO za kandydowanie w wyborach w 2014 z konkurencyjnego komitetu wyborczego. W 2018 wystartował w wyborach na prezydenta Jeleniej Góry z ramienia Koalicji Obywatelskiej, wygrywając w drugiej turze głosowania. (źródło: wikipedia)

Piotr Paczóski – 62 lata – Jelenia Góra – KKW Lewica

Absolwent ekonomii w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Wieloletni prezes Klubu Tenisowego Jelenia Góra, radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry - jedyny przedstawiciel lewicy w obecnej kadencji. Szef lokalnych struktur Nowej Lewicy.

Hubert Papaj – 49 lat – Jelenia Góra – KWW Koalicja dla Jeleniej Góry

Absolwent studiów MBA – Master of Business Administration (WSB – Franklin University), magister prawa, zarządzania i marketingu Uniwersytetu Wrocławskiego oraz licznych studiów podyplomowych, w tym między innymi z zakresu prawa i gospodarki Unii Europejskiej, odnawialnych źródeł energii i surowców energetycznych, zarządzania infrastrukturą lotniskową, pedagogiki oraz języka niemieckiego w biznesie.

Przewodniczący Rady Managerów Biznesu i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Filia w Jeleniej Górze, Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Janowicach Wielkich, Klubu Radnych Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Doświadczenie zawodowe zdobywał w branży energetycznej, ochronie środowiska, samorządzie terytorialnym, instytucjach rządowych. (źródło: linkedin)

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto