I liga koszykarek: Wichoś walczył, ale ponownie bez kompletu punktów

Przemysław Kaczałko
W meczu 13. kolejki I ligi koszykarek Wichoś Jelenia Góra podejmował Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Podopieczne Rafała Sroki walczą o utrzymanie na zapleczu Orlen Basket Ligi Kobiet i długo stawiały czoła wyżej notowanym rywalkom. Ostatecznie Wichoś po raz 11. poczuł gorycz porażki.

Spotkanie rozegrane w hali Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze rozpoczęło się od zdobyczy jednopunktowej dla gości, ale po 5 minutach gry było już 11:1 dla Wichosia. Ostrowianki nie podłamały się i po pierwszej kwarcie było jedynie 16:13. W drugiej odsłonie ponownie lepiej zaczęły podopieczne Rafała Sroki (23:13 w 12. minucie, 30:20 w 19. minucie), ale i tym razem Ostrovia nie odpuszczała i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 30:26.

Po zmianie stron przewaga miejscowych topniała i w 28. minucie meczu prowadziły jedynie 37:36. Z biegiem czasu inicjatywę przejęły podopieczne Katarzyny Motyl i w 32. minucie na tablicy wyników było 42:46. Ekipa z jeleniogórskiego Zabobrza poderwała się do walki i na 4 minuty przed końcem prowadziła 49:48, a dwie minuty później 52:50, ale w końcówce zimną krew zachowały przyjezdne. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 54:57 i Wichoś z dorobkiem 2 zwycięstw i 11 porażek w tabeli grupy B, I ligi - zajmuje 3. miejsce od końca.

Isands Wichoś Jelenia Góra – KS Basket Ostrovia Ostrów Wielkopolski 54:59 (16:13, 14:13, 9:17, 15:16)

Wichoś: Grądzka 13, Lipniacka 12, Koc 11 (14 zb.), Karaś 7, Haryńska 7, Jasińska 2, Warsińska 2, Prokop.
Ostrovia: Dżochowska 19, Joks 16, Wybraniec 7, Pająk 6, Kunicka 5, Szych 3, Dekert 3, Klimańska.
Sędziowali: Adrian Chmielewski, Radosław Zawadzki.