Inauguracja na stadionie przy ul. Złotniczej z niespodzianką. Karkonosze przegrały z ostatnią ekipą tabeli

Przemysław Kaczałko
W meczu 19. kolejki III ligi (grupa 3.) rewelacja rundy jesiennej, czyli Karkonosze Jelenia Góra, podejmowała ostatnią ekipę tabeli - Raków II Częstochowa. Licznie zgromadzeni kibice biało-niebieskich liczyli, że po zimowych wzmocnieniach ich ulubieńcy jeszcze lepiej się zaprezentują. Okazało się jednak, że czwarte w tabeli Karkonosze musiały uznać wyższość rezerw mistrza Polski.

Spotkanie na stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze rozpoczęło się od dużej przewagi gospodarzy, jednak dopiero w 30. minucie wynik otworzył Michał Pojasek. Chwilę później miejscowi mieli okazję na 2:0, ale Filip Firbacher z 6 metrów trafił w poprzeczkę. W 30. minucie niespodziewanie goście wyrównali za sprawą Piotra Noconia. Tuż przed przerwą Karkonosze mogły ponownie objąć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Firbacher, którego intencje wyczuł Oskar Kubik.

W drugiej połowie jeleniogórzanie nie potrafili znaleźć sposobu na przełamanie obrony Rakowa, ale ta sztuka udała się rywalom. W 84. minucie Tobiasz Mras uradował swoich kolegów, którzy zainkasowali komplet punktów, odbijając się od dna ligowej tabeli.

W następnej kolejce (9 marca, godz. 15:00) Karkonosze zagrają na wyjeździe z Lechią Zielona Góra. Rezerwy Rakowa czeka mecz przed własną publicznością z Rekordem Bielsko-Biała.

Karkonosze Jelenia Góra - Raków II Częstochowa 1:2 (1:1)

Karkonosze: Fościak – Firmanty, Pojasek, Maciejewski, Niemienionek, Kocot, Milewski, Pałaszewski, Radziemski, Tokarz, Firbacher oraz Malec, Siwek, Kuźniewski, Klimek, Kulchawy, Ratajski, Posacki, Jaros, Dudek. Trener: Jacek Kołodziejczyk.
Raków: Kubik – Krzyżak, Mesjasz, Jurczyński, Nocoń, Wireński, Pawłowski, Malinowski, Nowakowski, Łukasiewicz, Kucharczyk oraz Żółtak, Kitowski, Głowiński, Mras, Cierpiał, Napieraj, Józefczyk. Trener: Przemysław Oziębała.