Reprezentant Mongolii najlepszy w Otwartych Mistrzostwach Europy Juniorów w biathlonie

Przemysław Kaczałko
W środę miały się rozpocząć Otwarte Mistrzostwa Europy Juniorów w biathlonie, jednak padający deszcz pokrzyżował plany organizatorów. W czwartek aura już sprzyjała, więc na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie poznaliśmy najlepszych w biegach indywidualnych. Spośród Polaków najlepiej spisali się Marcin Zawół i Konrad Badacz.

Sensacyjne zwycięstwo reprezentanta Mongolii

W biegu indywidualnym kobiet (dystans 12,5 km) zwyciężyła bezbłędna w strzelaniu Anna Andexer. Srebro wywalczyła kolejna Austriaczka - Leonie Pitzer, która straciła do koleżanki z kadry 3 minuty i 11 sekund. Brązowy medal padł łupem Czeszki - Hedy Mikolasovej (+3:39.5). Najwyżej sklasyfikowaną Polką była Anna Nędza-Kubiniec, która zajęła 17. miejsce ze stratą 6:48.1 do zwyciężczyni. Na 23. miejscu uplasowała się Barbara Skrobiszewska (+8:01.2). Emilia Zasadna zajęła 38. lokatę (+9:20.1). Kolejne Polki uplasowały się na pozycjach: 56. Zuzanna Sadownik, 70. Klaudia Niedurny, 77. Oliwia Arendarczyk oraz 79. Aleksandra Szajnowska.

W biegu mężczyzn (15 km) rywalizacja o złoto trwała do samego końca. Niespodziewanie złoty medal wywalczył reprezentant Mongolii - Enkhsaikhan Enkhbat. Drugi na mecie był Fin - Kalle Loukkaanhuhta, który do Mongoła stracił 1,6 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Estończyk - Jakob Kulbin (+20.0). Najlepiej wśród Polaków spisał się Marcin Zawół, który popełnił trzy błędy na strzelnicy i uplasował się na 8. miejscu ze stratą nieco ponad minuty do zwycięzcy. Z kolei na 15. miejscu zawody ukończył Konrad Badacz (+1:50.6), który na strzelnicy pomylił się aż 4 razy. 22. był Fabian Suchodolski, 28. Jakub Potoniec, a 35. Kacper Brzoska. Maciej Łapka zajął 69. lokatę.