Biegi narciarskie: Bili rekordy w Jakuszycach

Paweł Witkowski
Na jakuszyckie trasy wbiegło ponad 460 zawodników
Na jakuszyckie trasy wbiegło ponad 460 zawodników archiwum organizatora
Ponad 460 biegaczy narciarskich pojawiło się na Polanie Jakuszyckiej, by rywalizować w Polbank Cup Karkonosze 2011. To rekord tej imprezy. Dwudniowe zawody rozpoczęły drugi sezon Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska", który organizowany jest pod patronatem Justyny Kowalczyk.

Mariusz Dziadkowiec Michoń (KS Śnieżka Karpacz/SMS Karpacz) był trzeci na dystansie 5 km w kategorii Junior B (roczniki 1993-94). Drugiego dnia w biegu na 10 km zajął piąte miejsce. W klasyfikacji generalnej Dziadkowiec Michoń jest czwarty.

Wśród juniorek B na 5 km wygrała Urszula Łętocha (KS Śnieżka/SMS Karpacz). W biegu na dystansie 10 km była druga. Piąte miejsce zajęła Monika Granzow (ULKS Muflon Bielawa), tuż za nią uplasowała się Karolina Mrowca (KS Śnieżka/SMS Karpacz). Łętocha jest liderką w klasyfikacji, Hulawy - trzeci.

Tomasz Jurczak (MUKS Pod Stróżą Miszkowice) był najszybszy na 3 km w kat. Junior C (95-96). Jego klubowy kolega Norbert Maciulewicz na mecie pojawił się z piątym czasem. Na 5 km Jurczak był już drugi, a Maciulewicz ponownie piąty. W klasyfikacji generalnej Tomek jest liderem, Norbert zaś jest czwarty.

Klub z Miszkowic święcił sukcesy też w kat. Juniorki C. Pierwszego dnia Karolina Trzaska była czwarta, a wczoraj to samo miejsce zajęła Anna Kalina. W klasyfikacji generalnej Kalina jest czwarta, a Trzaska - szósta.

Liderem kat. Junior D (97-98) jest Mateusz Siatka (UKS Orliki Wiśniowa), który w obu biegach na 3 km na metę przybiegł z drugim czasem. Piąty na 2 km w kat. Junior E (1999 i młodsi) był Oskar Wysocki (MKS Karkonosze). Wśród juniorek jego klubowa koleżanka Kamila Boczkowska jest druga w klasyfikacji generalnej. Pierwszego dnia pobiegła z drugim czasem, wczoraj była trzecia. Kolejne zawody cyklu Polbank Cup zostaną rozegrane w Tomaszowie Lubelskim 28-29.01.