Dobry start karateków z Malborka w ogólnopolskim turnieju w Ostródzie. Dla niektórych to przetarcie przed mistrzostwami Europy

rk
Miłosz Wolak wygrał konkurencję kata podczas ogólnopolskich zawodów w Ostródzie. To etap przygotowań do mistrzostw Europy w bułgarskiej Warnie. Radosław Konczyński
34-osobowa reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin Karate z powodzeniem wystartowała w prestiżowym turnieju IV IKO Polish Open w Ostródzie. Zawodnicy MKKK przywieźli 15 medali, w tym dwa w kategorii seniorów w kata.

Czwarta edycja IKO Polish Open w Ostródzie. Sukcesy malborskich karateków

Na miesiąc przed mistrzostwami Europy w Warnie do Ostródy zjechało ponad 600 najlepszych zawodników z całego kraju, reprezentujących 47 klubów karate. W tym doborowym towarzystwie znalazło się 34 zawodników Malborskiego Klubu Kyokushin Karate z sekcji w Malborku i Sztumie.

Zawody rozpoczęły się od ukladów technicznych. Tutaj w kategorii seniorów +18 nie miał sobie równych sensei Miłosz Wolak, który zalicza się do europejskiej czołówki w konkurencji kata. Trzeci w IV IKO Polish Open w Ostródzie był sensei Marcin Kondra, dla którego jest to kolejny sukces w ostatnim czasie. Tydzień wcześniej wygrał turniej Mazovia Cup w Piasecznie. Dla obu zawodników to dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy, na które w maju polecą do Bułgarii.

W kata podczas turnieju w Ostródzie bardzo dobrze spisali się również młodzi zawodnicy MKKK rywalizujący w kategorii 8-9 lat. Pierwsze miejsce zajął Franciszek Mogiłka, a trzecie Jan Ośko. W finałach kata znalazła się jeszcze zawodniczka z sekcji Sztum - Wiktoria Lewandowska, zajmując ostatecznie szóste miejsce.

Start ekipy MKKK w Ostródzie. Medale także w kumite

W kumite zawody rozgrywano na pięciu matach. Znowu bardzo dobrze walczyli młodzi zawodnicy malborskiego klubu. W kategorii „young lion” 8-9 lat do 30 kg reprezentanci MKKK byli bezkonkurencyjni, zajmując całe podium w kolejności: I - Franciszek Mogiłka, II - Mateusz Karaś i III - Jan Ośko.

• Igor Bronowski - 14-15 lat minus 75 kg,
  • Mateusz Rudzki (sekcja Sztum) - 14-15 lat minus 75 kg.

W klasyfikacji drużynowej MKKK zajął bardzo dobre 5 miejsce, przegrywając 4 lokatę tylko o 5 punktów z Myślenicami. Zawody drużynowo wygrał Wrocław przed Warszawą i Olsztynem.

Turniej sędziowali shihan Wojciech Kunicki oraz sensei: Lesław Wądołowski, Sylwia Mackiewicz oraz Miłosz Wolak. Nad zawodnikami czuwali sensei Jacek Troch, sensei Marcin Kondra oraz senpai Jacek Mogiłka.

Na trybunach silna grupa kibiców dopingowała naszych zawodników – informuje MKKK. - Wszystkim zawodnikom, instruktorom, sędziom i opiekunom zarząd Malborskiego Klubu Kyokushin Karate składa serdeczne podziękowania.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!