Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Huragan Jelenia Góra: Wieje coraz bardziej, strażacy usuwają powalone drzewa

Alina Gierak
Huragan Jelenia Góra (zdjęcie ilustracyjne): Strażacy usuwają powalone konary
Huragan Jelenia Góra (zdjęcie ilustracyjne): Strażacy usuwają powalone konary Polskapresse archiwum
Huragan Jelenia Góra: Kilkanaście razy interweniowali już jeleniogórscy usuwając powalone drzewa i gałęzie. Meteorolodzy ostrzegają: Wiatr będzie coraz większy. Mundurowi apelują o nieopuszczanie domów. W górach szaleją śnieżyce.

Huragan Jelenia Góra: Pogoda pogarsza się z godziny na godzinę. W Jeleniej Górze wiatr wieje z prędkością 54 km/h. Strażacy na razie odnotowali kilkanaście przewróconych konarów drzew w regionie. Nikomu nic się nie stało. Żadna z dróg nie jest zablokowana.

Jak wynika z informacji Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, w nocy z czwartku na piątek oraz w piątek w ciągu dnia prędkość wiatru na Dolnym Śląsku może sięgać aż 135 km/h, przy takich parametrach synoptycy mówią już o huraganie.
Więcej o sytuacji na Dolnym Śląsku czytaj tutaj:
Na Dolny Śląsk nadciąga huragan. Wieje coraz silniej, ale największe wichury dopiero w piątek

Huragan Jelenia Góra: Przestrzegaj tych zasad

1. Śledzić komunikaty nadawane przez lokalne i ogólnokrajowe media.
2. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna i drzwi balkonowe. Pamiętajmy też o tym, aby zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkie przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.
3. Jeśli to możliwe, nie parkujmy samochodów pod konarami drzew, liniami energetycznymi, kominami, tablicami reklamowymi i w pobliżu starych budynków. Jadąc samochodem należy zachować szczególną ostrożność, szczególnie na drogach, wzdłuż których stoją drzewa i słupy.
4. Jak najmniej wychodzić z mieszkania. Unikać przechodzenia pod drzewami, liniami energetycznymi, banerami reklamowymi i wzdłuż ścian starych budynków.
5. Gdy dostrzeżemy uszkodzoną sieć energetyczną lub jakąkolwiek instalację, pod żadnym pozorem nie wolno naprawiać jej na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze (pogotowie energetyczne: 991).
6. Podporządkować się zaleceniom wydawanym przez władze lokalne i kierujących akcją ratowniczą.
7. W razie wypadku, awarii lub zdarzenia spowodowanego silnymi podmuchami wiatru informować służby: straż pożarną (tel.998), pogotowie ratunkowe (tel.999), pogotowie energetyczne (tel.991), policję (tel.997) lub dzwonić na numer alarmowy 112.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto