Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak nadać nowe życie starym budynkom? O tym w Jeleniej Górze będą rozmawiać m.in. deweloperzy i zarządcy. Udział w konferencji jest darmowy

Alina Gierak
Alina Gierak
W Jeleniej Górze 30 maja 2023 roku dyskutować będą między innymi o rewitalizacji miast na Dolnym Śląsku
W Jeleniej Górze 30 maja 2023 roku dyskutować będą między innymi o rewitalizacji miast na Dolnym Śląsku Jelenia Góra Nasze Miasto
Co zrobić, by nieruchomości były postrzegane jako wartość, a nie jako problem do zagospodarowania? Jak je przekształcać, by odpowiadały na potrzeby obecnych i przyszłych najemców? Na te pytania odpowiedzą uczestnicy konferencji Reaktywacja nieruchomości, która odbędzie się 30 maja 2023 roku w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Udział w niej jest za darmo. Wystarczy się zarejestrować. Program konferencji jest bardzo ciekawy. Przeczytajcie o nim poniżej.

Konferencja Reaktywacja nieruchomości - cykl debat w polskich miastach

Konferencja Reaktywacja nieruchomości to ogólnopolski cykl debat na temat rewitalizacji, modernizacji i zmiany przeznaczenia istniejącej zabudowy, także w ujęciu szerszych procesów rewitalizacji miast.

Już po raz 10. przedstawiciele rynku nieruchomości: deweloperzy, architekci, fundusze inwestycyjne, firmy doradcze, pośrednicy, instytucje posiadające nieruchomości na sprzedaż, szeroko rozumiany sektor budowlany wspólnie z przedstawicielami samorządów, odpowiedzialnymi za zagospodarowanie przestrzeni i gospodarkę nieruchomościami dyskutować będą na temat nadawania nowego życia budynkom oraz nad kierunkami rozwoju miast i gmin w oparciu o strategię rewitalizacji.

Program konferencji w Jeleniej Górze

W programie konferencji znajdziemy:

  • analizy i raporty z rynku,
  • panele dyskusyjne
  • cześć Q&A, czyli otwartą dyskusję ekspertów z gośćmi.

Kto wystąpi i o czym będzie mówił?

  • O tym, na jakie scenariusze powinien być gotowy światowy i polski rynek inwestycyjny i o ich wpływie na klimat gospodarczy i rynek nieruchomości w Polsce opowie Marek Zuber - ekonomista i analityk rynków finansowych.
  • Kacper Nosarzewski z The Futures Liberacy Company przedstawi wyniki raportu „Fundamenty przyszłości”, opracowanego przez firmę 4CF na zlecenie Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Skanska Residential Developement Poland. Raport jest źródłem wiedzy, która może pomóc w planowaniu przedsięwzięć inwestycyjnych i społecznych w polskich miastach w średnioterminowej perspektywie. Przedstawia trzy średnioterminowe scenariusze dla branży deweloperskiej w perspektywie do 2027 roku: „doraźność”, „droga naprzód” oraz „dyscyplina”.
  • O tym jak globalne wyzwania przekładają się na lokalne rozwiązania opowiedzą Renata Kwiatek, zastępca prezydenta miasta Jeleniej Góry oraz Radosław Jęcek ,burmistrz Karpacza i Marek Obrębalski, wice przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.
  • Jakich inwestycji możemy spodziewać się w najbliższym czasie w obszarze Aglomeracji Jeleniogórskiej? Z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć lokalne władze? Jakie działania podjąć, by obszar aglomeracji stał się ważnym miejscem na mapie inwestycyjnej Dolnego Śląska? Jak region postrzegają obecni w nim inwestorzy? O tym, że dolnośląskie to nie tylko Wrocław postaramy się udowodnić podczas rozmowy z przedstawicielami branży hotelowej, logistycznej, magazynowej, produkcyjnej, handlowej i mieszkaniowej, którzy na co dzień podejmują decyzje o nowych lokalizacjach swoich inwestycji. Do podzielenia się swoim doświadczeniem zaprosiliśmy Małgorzatę Łagodzińską z Wandham Hotels & Resorts, Krzysztofa Legutko z Orion Capital, Michała Bartoszewskiego z GLP Europe oraz Iwonę Gembiec z IMV Polska.
  • Za spektakularnymi inwestycjami zawsze stoi wizja i odwaga. O tym, jak połączyć marzenia z nieruchomościami opowiedzą nam Artur Kozieja, właściciel spółki Europlan oraz Piotr Grochowski, główny architekt Grupy Arche, która specjalizuje się w renowacji zabytków i przywracaniu im nowego życia z uwzględnieniem centro twórczego charakteru dla lokalnych społeczności.
  • Do dyskusji zaproszono także Joanne Szpyrę z Nieruchomości Orange, która opowie, jak byłe budynki telekomunikacyjne zmieniają się w hotele, biura, domy seniora czy akademiki, architekta Roberta Futerhendlera , Katarzynę Wołoch, radcę prawnego z Kancelarii Belwederska oraz Ryszarda Rzepczyńskiego, zastępcę burmistrza miasta Kowary.

Nad całością dyskusji czuwać będą Joanna Kryńska z TVN i Wioletta Fabrycka, propagatorka zrównoważonego rozwoju. Koordynatorką konferencji jest Renata Czaplińska.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowy program oraz rejestracja: https://www.nieruchomosci.orange.pl/wydarzenia/show/15

Organizatorem spotkania jest Nieruchomości Orange. Gospodarzem Miasto Jelenia Góra. Patronem honorowym wydarzenie objął: Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto