Jelenia Góra. Sukces młodych szachistów z Klubu Jelonek

Alina Gierak
klub szachowy jelonek
Jelenia Góra. Ósme miejsce w kraju na Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 10 zdobyli zawodnicy Klubu Szachowego Jelonek. Marek Madej powrócił z zawodów z brązowym medalem. Brawo!

Jelenia Góra. Na Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 10 w szachach klasycznych, które rozgrywane były w Jastrzębiej Górze juniorzy z Jeleniej Góry zdobyli 3,0 pkt. Wygrana w 9 rundzie Marka Madeja pozwoliła na zdobycie 6,0 pkt. (na 9 możliwych) i zapewniła 8 miejsce w kraju. Jednocześnie w klasyfikacji 9-latków Marek zajął 3 miejsce.
Świetne miejsca zawodników
Z kolei Kinga Strzała (5,5 pkt.) wygraną awansowała na 20 miejsce, osiągając najlepszą lokatę wśród trzech startujących w mistrzostwach jeleniogórzanek. Wiktoria Janikowska, zajęła 27 miejsce, ale wśród 9-latek zajęła miejsce 8.
Nieco niepocieszona może być Jagoda Romejko, która uplasowała się na 31 miejscu w kraju, choć wśród 9-latek był to 10 wynik. Jagoda na pocieszenie może się jednak cieszyć z wypełnienia normy na II kategorię żeńską Polskiego Związku Szachowego. Koleżanki mają natomiast już swoje rankingi FIDE (Światowa Federacja Szachowa) tzw. ELO: Kinga 1205 a Wiktoria 1036. Brawo!
Bardzo duża zasługa w końcowych wynikach to efekt bezpośredniej opieki instruktorskiej Andrzeja Dwilewicza oraz rodziców, którzy pojechali z dziećmi na zawody. Do tego należy dodać 3 treningi po 1,5 godziny tygodniowo, regularne starty w turniejach i trening w domu. Gratulacje dla zawodników, trenerów i zarządu 5-letniego Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra.