Kolejna porażka Karkonoszy Jelenia Góra. Spokojni o utrzymanie przegrali z walczącym o życie Gwarkiem Tarnowskie Góry

Przemysław Kaczałko
W meczu 32. kolejki III ligi (gr. 3) Karkonosze Jelenia Góra podejmowały Gwarka Tarnowskie Góry. Miejscowi chcieli poprawić sobie nastroje po środowej porażce (po rzutach karnych) w finale wojewódzkiego Pucharu Polski z Baryczą Sułów, jednak walcząca o utrzymanie ekipa ze Śląska pewnie wywalczyła komplet punktów.

Już w pierwszym kwadransie gry goście otworzyli wynik za sprawą trafienia Alana Lubaskiego. Choć biało-niebiescy szukali swojej okazji na zdobycie gola, to w doliczonym czasie pierwszej połowy Gwarek podwyższył prowadzenie na 0:2 (autorem gola był Nikolas Wróblewski). W drugiej połowie walcząca o utrzymanie ekipa z Tarnowskich Gór potwierdziła wyższość trafiając w 76. minucie na 0:3 (Kacper Będzieszak).

Karkonosze Jelenia Góra - Gwarek Tarnowskie Góry 0:3 (0:2)

Karkonosze: Fościak – Bronisławski, Chmielewski (63’ Ratajski), Klimek, Kocot, Kuźniewski (11’ Firmanty), Maciejewski (63’ Jaros), Pałaszewski (87’ Siudak), Pojasek, Radziemski, Tokarz (63’ Dudek).
Gwarek: Kukulski – Bąk (72’ Flak), Będzieszak, Borycka, Joachim, Lazar, Letkiewicz, Lubaski (80’ Czuban), Rogala (68’ Piontek), Wróblewski (46’ Kaczmarek), Załucki.

W ligowej tabeli Gwarek wydostał się ze strefy spadkowej (awansował na 15. miejsce), a Karkonosze są na 10. pozycji i są spokojne o utrzymanie. W następnej kolejce jeleniogórzanie zagrają na wyjeździe z Górnikiem Polkowice, a sezon zakończą meczem przed własną publicznością z rezerwami Śląska Wrocław.