W derbach Jeleniej Góry do przerwy prowadzili 3:0 i ledwo uratowali remis. Niebywały przebieg meczu w A-klasie

Przemysław Kaczałko
W przedostatniej kolejce A-klasy doszło do derbów Jeleniej Góry. Na stadionie przy ul. Lubańskiej rezerwy Karkonoszy podejmowały Pub Gola. Po pierwszej połowie wydawało się, że biało-niebiescy gładko sięgną po komplet punktów, gdyż prowadzili 3:0, jednak w drugiej połowie to goście wyszli na prowadzenie i dopiero w 90. minucie ekipa Łukasza Kowalskiego uratowała jeden punkt.

W pierwszej połowie zdecydowanie przeważali gospodarze. Już w 7. minucie wynik otworzył Dawid Gil, a 11 minut później było już 2:0 za sprawą trafienia Łukasza Kaczmarczyka. W 27. minucie Natan Sowiński podwyższył na 3:0 i takim rezultatem zakończyła się pierwsza część gry. Po zmianie stron miejscowi dali „poczuć krew” rywalom. W 48. i 67. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Kaszuba, a w 73. minucie po golu Kamila Kowzana był już remis 3:3. W 78. minucie Pub Gol poszedł za ciosem i Piotr Sokół strzelił bramkę na 3:4. Gdy wydawało się, że dojdzie do sensacji, w 90. minucie Dawid Gil wyrównał na 4:4 i takim wynikiem mecz się zakończył.

W tabeli A-klasy (gr. 1) Karkonosze II Jelenia Góra z dorobkiem 65 punktów są na 2. miejscu, natomiast Pub Gol zebrał 22 punkty i w przyszłym sezonie zagra w B-klasie. W ostatniej kolejce Karkonosze zagrają na wyjeździe z Orłem Wojcieszów, a Pub Gol podejmie u siebie z Czarnymi Strzyżowiec.

Karkonosze II Jelenia Góra - Pub Gol Jelenia Góra 4:4 (3:0)

Karkonosze: Oskar Wieliczki - Bartosz Gęca, Dawid Gil, Wojciech Kania, Łukasz Karczmarczyk, Kacper Lewkowicz, Marcin Maczek, Bartosz Podobiński, Filip Rybski, Natan Sowiński, Paweł Walczak. Rezerwowi: Gracjan Furman, Alan Gancarz, Łukasz Kowalski, Aleksander Miniewski, Sławomir Wolski.
Pub Gol: Szymon Kaczmarek - Oktawian Gawroński, Karol Gaździcki, Kamil Grabski, Kazimierz Hamowski, Alan Kałwak, Damian Kaszuba, Kamil Kukuła, Marcel Rojek, Bartłomiej Sender, Artur Wrotecki. Rezerwowi: Bartosz Chromiński, Kamil Kowzan, Wolodymir Levczuk, Jakub Mazur, Piotr Sokół.