Koronawirus. Zasady odwiedzin pacjentów w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej [9.11]

OPRAC.:
Paulina Gadomska
Paulina Gadomska
pixabay
Udostępnij:
Coraz więcej osób w regionie jeleniogórskim choruje na Covid-19. W związku z czwartą falą pandemii konieczne jest utrzymanie ograniczeń odwiedzania pacjentów Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Sprawdź szczegóły.

– W trosce o zdrowie Pacjentów hospitalizowanych w naszym szpitalu i zapewnienie im bezpiecznych warunków leczenia, konieczne jest dalsze wstrzymanie odwiedzin Pacjentów. Zdajemy sobie sprawę, że jest to trudna sytuacja dla Pacjentów i ich bliskich, jednak ze względu na obecną, coraz poważniejszą, sytuację epidemiczną, musimy utrzymać ograniczenie odwiedzin. Ponadto zawieszenie odwiedzin jest także istotne z uwagi na zapewnienie ciągłości funkcjonowania oddziałów szpitalnych, aby mogły przyjmować i leczyć chorych – mówi lek. med. Nikolaj Lambrinow, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej i dodaje: – W sytuacjach wyjątkowych, takich jak pożegnanie, kierując się potrzebą zapewnienia Pacjentom chorym terminalnie i ich rodzinom osobistego kontaktu, możliwe są wizyty w czasie ustalonym z lekarzem prowadzącym.

Ze względów bezpieczeństwa wprowadzone będą także pewne ograniczenia w poruszaniu się po szpitalu. Części ogólne, jak np. laboratorium, teren apteki czy pracownie diagnostyki obrazowej, będą dostępne dla potrzebujących Pacjentów, natomiast dalsze strefy szpitala będą odgrodzone i nie będzie możliwości przebywania w nich osób postronnych. Ponadto placówka będzie przestrzegała obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowania dystansu. Zgodnie z decyzją Wojewody Dolnośląskiego w WCSKJ obecnie funkcjonuje 16 łóżek dla chorych na COVID-19. W najbliższym czasie liczba łóżek może zostać zwiększona. Dla przypomnienia – podczas trzeciej fali pandemii, w jej szczytowym momencie szpital dysponował 108 łóżkami dla Pacjentów z COVID-19.

Zasady odwiedzin pacjentów

W szczególnych sytuacjach odwiedziny pacjentów jeleniogórskiej placówki są możliwe za zgodą kierownika oddziału lub upoważnionego przez niego lekarza. Szpital opracował specjalne zasady, które pozwolą przygotować się do spotkania i zrealizować je w ścisłym reżimie sanitarnym. Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa hospitalizowanym, osoba odwiedzająca nie może mieć objawów infekcji. Po wejściu do szpitala konieczna jest dezynfekcja rąk i założenie maseczki zasłaniającej usta i nos, a także pozostawienie okrycia wierzchniego w szatni. Po wejściu do sali pacjenta należy ponownie zdezynfekować ręce. Pacjenta może odwiedzić w jednym czasie tylko 1 osoba. Po zakończeniu odwiedzin personel sprzątający dezynfekuje i sprząta salę. Szczegółowe zasady odwiedzin opisane są na stronie internetowej WCSKJ. W jeleniogórskim szpitalu cały czas bliscy pacjentów mogą telefonicznie kontaktować się z lekarzem prowadzącym, aby uzyskać niezbędne informacje na temat stanu zdrowia pacjenta. Ponadto od samego początku pandemii, rodziny mogą przekazywać pacjentom paczki z niezbędnymi rzeczami osobistymi. Konieczne jest zapakowanie paczki oraz podpisanie jej imieniem, nazwiskiem oraz nazwą oddziału w którym przebywa Pacjent. Warto jednak pamiętać, aby artykuły i rzeczy osobiste ograniczyć do tych najpotrzebniejszych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie