Liga Centralna Kobiet: Rzuty karne wyłoniły zwycięzcę meczu Vitamineo Jelenia Góra - Sambor Tczew

Przemysław Kaczałko
W meczu 8. kolejki Ligi Centralnej Kobiet, rozegranym w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze, miejscowe Vitamineo podejmowało SPR Sambor Tczew. Choć wydawało się, że ekipa Dili Samadovej sięgnie po komplet punktów, to ambitne szczypiornistki z Pomorza walczyły do końca i rzutem karnym po ostatniej syrenie wyrównały na 26:26. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych.

Jeleniogórskie "Witaminki" potrzebują punktów jak powietrza. W poprzednich sześciu spotkaniach tylko raz poczuły smak zwycięstwa i ich sytuacja w tabeli jest znacznie gorsza, niż przewidywano przed sezonem. Dużo lepsza nastroje panowały w Tczewie, bowiem Sambor dotychczas wygrał 3 mecze, a 4 przegrał, więc był faworytem spotkania w stolicy Karkonoszy.

Miejscowych kibiców z pewnością ucieszyło pojawienie się w zespole Marty Mazurkiewicz, która w tym sezonie jeszcze się nie zaprezentowała. Była zawodniczka superligowych drużyn (KPR Jelenia Góra, KPR Kobierzyce) wniosła więcej pewności w poczynania gospodyń. Jeleniogórzanki od początku prezentowały bardzo dobrze - prowadziły 5:2 9:4, ale rywalki nie poddawały się i w 23. minucie doszły na 10:8, a do przerwy było 14:11.

Po zmianie stron tczewianki kilkukrotnie doprowadziły do remisu, ale od stanu 19:18 miejscowe ponownie podniosły poprzeczkę. Gdy w 49. minucie Vitamineo prowadziło 25:20 wydawało się, że nic im nie odbierze kompletu punktów, jednak ekipa z Pomorza kolejny raz pokazała, że walczy do końca. Szalona pogoń zakończyła się sukcesem, bowiem w ostatniej akcji meczu Sambor wywalczył rzut karny, który przy stanie 26:25 skutecznie wykorzystała Daria Cieślak. Tym samym, do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, w której bezbłędne były jeleniogórzanki (Załoga, Morozenko, Los, Jarosz), a w drużynie gości Nobis i Łosiak nie zdołały pokonać Wierzbickiej i wynikiem 4:2 zakończył się konkurs rzutów z 7 metrów, dzięki czemu na konto Vitamineo trafiły 2 punkty do tabeli Ligi Centralnej, a Sambor musi się pocieszyć 1 "oczkiem".

MKS Vitamineo Jelenia Góra - SPR Sambor Tczew 26:26 (14:11), karne 4:2

Vitamineo: Wierzbicka, Grabarczyk - Kobzar-Witczak 8, Mazurkiewicz 4, Załoga 4, Morozenko 3, Zgleszewska 3, Jarosz 3, Gałuszka 1, Los, Domin, Wrotniewska, Bijan.
Sambor: Zwolak, Skibrowska, Żarnoch - Puckowska 11, Cieślak 7, Łosiak 4, Zduniak 3, Piskorowska 1, Kłosowska, Nobis, Solińska, Styś, Konkolewska.
Sędziowali: Miłosz Konarczyk, Mateusz Lubczyński (Poznań).