Pięć projektów z naszego regionu w finale konkursu Banku Zachodniego WBK

Alina Gierak
bank zachodni konkurs. Świetlica "Rudawy" w Janowicach Wielkich jest w finale konkursu "Tu mieszkam, tu zmieniam"
bank zachodni konkurs. Świetlica "Rudawy" w Janowicach Wielkich jest w finale konkursu "Tu mieszkam, tu zmieniam" świetlica rudawy
Bank Zachodni konkurs. Pomóżmy wygrać Janowicom Wielkim, Mirskowi, Kopańcowi, Jasnej Górze koło Bogatyni oraz projektowi z Bolesławca. Mogą dostać na realizacje swoich projektów duże dofinansowanie. Zobaczcie jakie świetne mają propozycje i głosujcie. Bo to wy decydujecie o tym, kto wygra.

Bank Zachodni Konkurs.
Są już znani laureaci Konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanego przez Bank Zachodni WBK. Jury zdecydowało, że granty finansowe otrzyma 247 pomysłów spośród 2861 złożonych wniosków. Łączna wartość przyznanych grantów wynosi ponad 1,5 mln złotych. Teraz, to internauci w specjalnym głosowaniu zdecydują, które trzy wyróżnione organizacje pożytku publicznego otrzymają dodatkowe pieniądze na realizację zgłoszonych pomysłów. Nasza gazeta ma patronat nad tym konkursem.
Konkurs Bank Zachodni. Głosowanie do 21 grudnia
Na stronie internetowej: www.bzwbk.pl/tumieszkamtuzmieniam można głosować do najbliższej niedzieli (21 grudnia). Każdy internauta może wybrać swój ulubiony pomysł nagrodzony w Konkursie i oddać na niego głos. Głosując można wygrać jeden z trzech czytników KINDLE Paperwhite. Wystarczy po oddaniu głosu zaproponować slogan, który będzie promował realizację nagrodzonych projektów w społecznościach lokalnych. Trzy wnioski, które uzyskają największe poparcie internautów otrzymają dodatkowe granty w wysokości: 2, 3,5 oraz 5 tys. zł na realizację konkursowych projektów.

Projekty z naszego regionu w konkursie Banku Zachodniego WBK

Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości Smakowite spotkania Janowice Wielkie
Współpracujemy ze świetlicą wiejską "Rudawy" w Janowicach Wlk. jednocząc ludzi w różnych działaniach. Realizacją kolejnego projektu wzmocnimy międzypokoleniową grupę. Rok 2014 przebiegał pod znakiem odnawiania placu przy świetlicy. Nadszedł czas na wyposażenie tego terenu międzypokoleniowych spotkań. Są już ławki, stoły, jest miejsce na ognisko. Aby uatrakcyjnić działania na placu, potrzebne są sprzęty do plenerowego gotowania potraw. Wiemy z doświadczenia, że wspólne gotowanie bardzo jednoczy ludzi. Wykorzystując zakupione sprzęty (grill, ruszt, kociołek, przybory kuchenne itp) zorganizujemy pięć spotkań kulinarnych, podczas których przygotujemy na grillu lub ognisku rozmaite potrawy. Będzie też okazja do wspólnego muzykowania, śpiewania, rozmów, snucia dalszych planów działań.

Stowarzyszenie na Rzecz Oświaty w Powiecie Lwóweckim. Anzelm Eforyn z Mirska - znany w świecie człowiek renesansu: pedagog, lekarz, podróżnik, bibliofil, filozof, teolog i poeta.
Projekt skierowany jest do mieszkańców miasta i gminy Mirsk, zwłaszcza uczniów i nauczycieli szkół.Jego cel to upamiętnienie urodzonego w 1500 r. w Mirsku Anzelma Eforyna i szerzenie wiedzy o nim - wychowanku miejscowej szkoły parafialnej, człowieku renesansu, przyjacielu Erazma z Rotterdamu (kilka miesięcy gościł w jego domu), studencie Akademii Krakowskiej, potem profesorze tej uczelni, naczelnym lekarzu Krakowa za czasów Zygmunta Augusta, posiadaczu biblioteki większej niż królewska. W ramach projektu zostanie odsłonięta tablica poświęcona Anzelmowi Eforynowi z pochwałą o nim jako pedagogu napisaną przez Erazma z Rotterdamu, powstanie kącik pamięci w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Mirsku, odbędzie się dyskusja panelowa o Anzelmie jako postaci historycznej mającej wpływ na człowieka współczesnego, zostanie zorganizowana gra terenowa dla młodzieży wraz z rekonstrukcją jego wyjazdu "do szkół" oraz powstanie Anzelmowy Szlak Miejski. Mirsk stanie się atrakcyjniejszy turystycznie

Szkoła Podstawowa im. Caspara Davida Friedricha w Kopańcu - Teatroplastyka dla Smyka 5
Beneficjentami bezpośrednimi projektu jest grupa 25 uczestników w wieku 7-12 lat, będących uczniami szkoły w Kopańcu. Dzieci te pochodzą ze środowiska zróżnicowanego społecznie, mieszkają w niewielkich okolicznych wsiach, które ze względu na warunki społeczno-ekonomiczne uniemożliwiają korzystanie z jakichkolwiek form wsparcia i rozwoju. Projekt obejmie dzieci z problemami społecznymi, emocjonalnymi, nadpobudliwością psychoruchową i autyzmem. Beneficjentami pośrednimi są pozostali uczniowie i nauczyciele szkoły w Kopańcu, rodzice i mieszkańcy gminy. Działania będą realizowane przez cykliczne spotkania (2x w miesiącu) od lutego do sierpnia, na których moderatorami będą lokalni artyści np. aktorzy, muzycy, fotograficy, ceramicy i witrażyści. Bezpośrednimi korzyściami płynącymi z uczestnictwa w projekcie jest zapoznanie się dzieci z technikami artystycznymi, nowymi sposobami ekspresji, odbioru dzieła artystycznego oraz rozładowania złych emocji. Wszyscy instruktorzy to wolontariusze.

Gimnazjum Samorządowe nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir Interaktywna Szkolna Izba Pamięci mostem łączącym pokolenia. Bolesławiec
Interaktywna Szkolna Izba Pamięci będzie miejscem spotkań młodości z doświadczeniem. Wyposażona sala w nowoczesny sprzęt multimedialny i zaaranżowana na studio filmowe, wzbudzi zainteresowanie młodzieży. Lokalizacja Izby Pamięci w największym gimnazjum w mieście będzie pełnić funkcję muzeum i ośrodka edukacji regionalnej dla wszystkich szkół w mieście i gminie Bolesławiec. Tworzenie Izby Pamięci - poszukiwanie, odnajdywanie i odkrywanie przez uczniów pamiątek swoich dziadków i pradziadków umacnia silne poczucie więzi z Rodziną, Regionem i małą Ojczyzną.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Jasnej Góry "Góra Możliwości" Czego Jaś się nie nauczy- Jan nie będzie umiał, czyli rodzinne warsztaty stolarskie Jasna Góra
Rodzinne warsztaty stolarskie pt."Czego Jaś się nie nauczy...", polegające na budowaniu karmników, budek lęgowych, domków dla owadów, poideł, które staną w ogrodach i lesie, przeznaczone są dla wszystkich mieszkańców wsi Jasna Góra. Służyć mają wzmacnianiu więzi międzypokoleniowych, bowiem pracować będą dziadek z wnuczką, jak i syn z mamą , a córka z tatą. Teren wsi położony jest w bliskiej okolicy lasów, u podnóża Guślarza (wys. 560m). Występuje tu bogactwo ptactwa, zwierzyny leśnej, owadów. W związku z tym coraz mocniej widoczna jest potrzeba szerzenia edukacji ekologicznej podnoszącej świadomość przybywających tu turystów, mieszkańców coraz chętniej osiedlających się, a napływających z pobliskiej Bogatyni. Projekt posłuży rozwojowi umiejętności manualnych i kreatywności dzieci. Powstałe budki, karmniki, poidełka, domki zachęcą całe rodziny do dbania o ptaki i owady przez cały rok. Warsztaty rozbudzą u dzieci poczucie odpowiedzialności za lokatorów własnoręcznie wykonanego lokum.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie