Piłka ręczna: Panie z KPR pokonane

Paweł Pluta
Nie udała się szczypiornistkom z Jeleniej Góry wyprawa do Rudy Śląskiej. W pojedynku sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn, lepszy okazał się zespół Zgody.

Początek spotkania był obiecujący dla ekipy KPR-u, która po 8 minutach wygrywała 7:5. Jednak potem do głosu doszedł zespół z Górnego Śląska i dziesięć minut później wygrywał już 15:11. Jednak na przerwę gospodynie schodziły tylko z jednobramkową przewagą.

Początek drugiej odsłony to fatalna skuteczność KPR-u, który wykonywał cztery rzuty karne, ale do siatki Zgody trafił tylko dwukrotnie. W miarę upływu czasu zespół z Rudy Śląskiej systematycznie powiększał przewagę i wygrał ostatecznie różnicą sześciu oczek. Mimo przegranej, w zespole z Jeleniej Góry na wyróżnienie zasłużyła Joanna Załoga. Jej koleżanki też walczyły, lecz mimo pochlebnych recenzji punktów nie zdobyły.

Zgoda Ruda Śląska - KPR Jelenia Góra 34:28 (18:17)
KPR: Kozłowska, Krajewska, Szalek - Bułak, Fursiewicz 3, Dąbrowska 7, Kocela 1, Buklarewicz 4, Załoga 8, Kubicka 1, Konsur 4, Muras, Rykaczewska.

PGNiG Superliga kobiet
Pozostałe wyniki 10. kolejki: KGHM Metraco Zagłębie Lubin - AZS AWF Sport Concept Wrocław 32:20 (16:8) - awansem. Latocha Sambor Tczew - Start Elbląg 26:40 (14:21), AZS Politechnika Koszalińska - Ruch Chorzów 25:20 (13:9), Vistal Łączpol Gdynia - Piotrcovia Piotrków Tryb. XX:XX (16:15). Mecz SPR Lublin - KSS Kielce zostanie rozegrany 8 grudnia.

W następnej kolejce (11-12.12):
KPR Jelenia Góra - Sambor Tczew, AZS AWF Sport Concept Wrocław - Zgoda Ruda Śl, Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin, Piotrcovia - SPR Lublin, Start Elbląg - Łączpol Gdynia, KSS Kielce - AZS Politechnika Koszalińska.