MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W sanatorium Małgosia były szkoła, lazaret i pensjonat. Przez 50 lat wypoczywały tu chore dzieci. Budynek jest do kupienia. Za ile?

OPRAC.: Alina Gierak, JO
Sanatorium "Małgosia" stoi puste od 2011 roku. Podejmowano kilka prób jego sprzedaży. Teraz jest kolejna
Sanatorium "Małgosia" stoi puste od 2011 roku. Podejmowano kilka prób jego sprzedaży. Teraz jest kolejna fotopolska.eu/otodom.pl
Sanatorium dla dzieci Małgosia w Jeleniej Górze - Cieplicach Śląskich-Zdroju działało od 1960 roku. W 2010 przeszło w ręce KGHM. Zarząd podjął wówczas decyzję o zamknięciu uzdrowiska dla dzieci, ale obiecał, że ośrodek będzie się rozwijać. Wystawił je jednak na sprzedaż. Teraz mamy kolejne podejście do zbycia budynków po sanatorium. Ile tym razem wynosi cena wywoławcza w przetargu?

Spis treści

Sanatorium "Małgosia" na sprzedaż

Jak podkreślają sprzedający, nieruchomość posiada ogromny potencjał inwestycyjny. Po modernizacji / remoncie świetnie nadawałby się na dom spokojnej starości, hotel, apartamentowiec, lub lokale mieszkalne.

Jego zaletą jest położenie w uzdrowisku Cieplice Śląskie-Zdrój, którego wody działają leczniczo na wiele schorzeń, między innymi na schorzenia reumatyczne, neurologiczne, ortopedyczne, urologiczne, balneologiczne schorzenia oczu.

Obiekt o powierzchni 2919,2 m kwadratowych składa się z trzech budynków.

  • Budynek A: Najstarsza część, wybudowana w latach przedwojennych, o powierzchni 576,9m2 z cegły, stropy drewniane, dach kryty dachówką.
  • Budynek B: Obiekt remontowany pod koniec lat 90, o powierzchni 576,9m2, budynek z cegły, stropy betonowe, dach kryty dachówką.
  • Łącznik: wybudowany od początku pod koniec lat 90, o powierzchni 287m2, w technologii tradycyjnej stropy betonowe.

Cena wywoławcza za sanatorium Małgosia

Nieruchomość sprzedawana jest w formie przetargu. Cena wywoławcza: 1 500 000 zł.
Wybrany nabywca zostanie powiadomiony o akceptacji oferty lub o chęci podjęcia negocjacji przez sprzedającego, w ciągu 30 dni od zakończenia okresu składania ofert, który trwa do 22 czerwca 2024 roku.

Górniczy Ośrodek Wypoczynkowy w Cieplicach

Przed wojną w tym miejscu znajdował się ośrodek wypoczynkowy, szkoła, pensjonat, a w trakcie II wojny światowej lazaret, w którym przebywali żołnierze.

W latach 60. XX wieku zdecydowano, żeby w tym miejscu powstało uzdrowisko dla dzieci. Działało przez ponad 50 lat.

Uzdrowisko zlikwidowano w 2011 rokiem, bo jego prowadzenie przestało się opłacać. Decyzja KGHM wzbudziła wówczas falę protestów. W Małgosi leczono dzieci nie tylko z Jeleniej Góry, ale i z całej Polski. Sanatorium wyposażone było w basen oraz sale gimnastyczne. Działała przy nim szkoła.

Zobaczcie, jak Małgosia prezentuje się dziś i jak wyglądała na przedwojennych zdjęciach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto