MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Góry są dla wszystkich, a niemożliwe nie istnieje. Udowadniają to uczestnicy wypraw z programu Łączą nas góry. Możecie im pomóc

Alina Gierak
Alina Gierak
Przed nimi m.in. Śnieżne Kotły i Stóg Izerski. Takie wyprawy pamięta się całe życie.
Przed nimi m.in. Śnieżne Kotły i Stóg Izerski. Takie wyprawy pamięta się całe życie. Fundacja Ładne Historie
Uczestnicy i uczestniczki wypraw z programu Łączą nas góry, będą zdobywać 6 szczytów, zaliczanych do Korony Gór Dolnego Śląska. Obejrzą też spadające gwiazdy w Górach Izerskich. Wyruszają 23 czerwca na Wielką Sowę. 30 czerwca planują zdobyć Śnieżne Kotły. Możecie im pomóc i zgłosić się jako wolontariusze. Przyda się każda para rąk.

Spis treści

Program Łączą nas góry

Fundacja Ładne Historie jest organizatorem programu „Łączą nas góry”. Dotychczas w 66 wycieczkach górskich wzięło udział już prawie 260 osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin i przyjaciół, a także ponad 400 wolontariuszek i wolontariuszy.

Przeszliśmy razem 587 km górskich tras. To wystarczający dowód na to, że ograniczenia istnieją jedynie w naszych głowach – mówi Maria Zięba, prezeska Fundacji Ładne Historie.

„Łączą nas góry” to program dedykowany osobom z niepełnosprawnościami oraz ich bliskim. Stworzony po to, by spełniać marzenia, które wydawały się nierealne, ale również dawać wytchnienie od trudów codzienności i promować turystykę górską jako wyśmienitą formę rehabilitacji dostępną dla wszystkich.

Podczas wypraw fundacja zapewnia specjalistyczne wózki i nosidła oraz profesjonalną opiekę. Na wycieczkach obecni są fizjoterapeuci, przewodnicy górscy, psychologowie, wolontariusze.

Razem przemierzamy szlaki, mierząc się ze stereotypami – mówi Daniel Gerus, pomysłodawca programu „Łączą nas góry”. Słowem-kluczem jest tu: społeczność. W każdej wyprawie bierze udział od 100 do 150 osób. Wielu z nich wycieczki odmieniły życie – podarowały odwagę, radość, nowe przyjaźnie.

Korona Gór Dolnego Śląska

W tym roku uczestnikom i uczestniczkom towarzyszy dodatkowy cel – ze specjalną apką będą zdobywać szczyty należące do Korony Gór Dolnego Śląska

  • Wielką Sowę (23 czerwca)
  • Śnieżne Kotły (30 czerwca)
  • Stóg Izerski (7 lipca)
  • Ślężę (21 lipca)
  • Jagodnę (28 lipca)
  • Orlicę (25 sierpnia)
  • 10 i 11 sierpnia Fundacja Ładne Historie zaplanowała podziwianie Perseidów w Górach Izerskich.

Każda trasa jest wcześniej sprawdzana pod kątem potrzeb, jak i ograniczeń osób z niepełnosprawnościami, i dokładnie opisywana. Z myślą o tych, którzy chcą i mogą zdobywać góry na własną rękę na stronie, powstała również baza zmapowanych tras sudeckich z poprzednich wypraw. Znajdziecie ją TUTAJ

Jak zapisać się na wyprawę. Uczestnicy i wolontariusze

Na pierwsze trzy wyprawy nie ma już miejsc, ale zapisy na kolejne ruszają wraz z początkiem lipca – zapowiada Maria Zięba.

Zapisy są TUTAJ

Nieocenionym wsparciem podczas każdej wycieczki są wolontariusze i wolontariuszki, którzy nadal mogą zgłaszać się na wszystkie wyprawy. Wolontariusze mogą zgłaszać się TUTAJ

Wycieczki nie odbywałyby się bez pomocy partnerów, ale i indywidualnych wpłat ludzi dobrej woli. Każdy może wesprzeć Fundację.

Czytaj także

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Migracja i przemoc: Szwecja w kryzysie integracyjnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto