Zaatakowali konwój więzienny, ostrzelali policjantów i wzięli zakładnika! [ZDJĘCIA]

HAK
Udostępnij:
Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał informację o ataku na konwój funkcjonariuszy Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze udający się do szpitala z osadzonym. Przybyły na miejsce zdarzenia patrol potwierdza zgłoszenie i bierze udział w wymianie ognia z napastnikami, którzy uciekają do budynku pobliskiej szkoły i barykadują się wraz z zakładnikiem – nauczycielem.

Ale spokojnie! To tylko ćwiczenia, które odbyły się wczoraj w Szkole Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze. Ich celem było doskonalenie współdziałanie służb w przypadku wystąpienia sytuacji o zagrożeniu terrorystycznym.

Scenariusz ćwiczeń był rodem z filmów akcji. Po wymianie ognia policjanci nawiązują kontakt z napastnikami. Przeprowadzają również ewakuację obiektu i wyznaczają strefę bezpieczną. Na miejsce skierowano służby ratownicze, w tym Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną, Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne i Wodociągowe. Wezwano również zespół negocjacyjny.

W Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze powołano równolegle sztab kryzysowy, w skład którego weszli Komendant Miejski Policji, Naczelnik Sztabu KWP we Wrocławiu. Sztab zbierał wszystkie informacje z miejsca zdarzenia oraz kierował działaniami kryzysowymi. Z uwagi na brak porozumienia, wezwany na miejsce pododdział antyterrorystyczny z KWP we Wrocławiu, podejmuje działania zmierzające do uwolnienia zakładnika i zatrzymania napastników.

- Ćwiczenia te mają na celu doskonalenie postępowania wszystkich służb w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej, w tym przypadku sytuacji o zagrożeniu terrorystycznym, sprawdzenie realności przyjętych procedur działania na tę okoliczność, przygotowanie służb ratowniczych do działania w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, sprawdzenia systemów łączności oraz udoskonalenie współdziałania, obiegu informacji, umiejętności elastycznego kierowania siłami i środkami oraz podejmowania trafnych decyzji przez służbę dyżurną oraz przełożonych różnych szczebli zarządzania - informuje Małgorzata Gorzelak, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci wspólnie ze służbami ratunkowymi mogli wspólnie ćwiczyć i poprawiać swoje umiejętności oraz współpracę w sytuacji zagrożenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie