MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jelenia Góra: Zobacz Stadion na Złotniczej - wkrótce otwarcie (ZDJĘCIA)

Rafał Święcki
Stadion na Złotniczej w Jeleniej Górze po remoncie ma zostać przechrzczony na Park Sportowy Złotnicza. Stadion na Złotniczej będzie najnowocześniejszym obiektem sportowym w mieście.

Nowy zarządca stadionu na Złotniczej, planuje małą rewolucję na tym obiekcie. Miejska spółka Termy Cieplickie, która przejęła budynki i boiska, chce rozszerzyć komercyjną ofertę. Stadion i hala sportowa nadal będzie służyła przede wszystkim szkoleniu dzieci i młodzieży, ale prezes Zbigniew Kubiela liczy, że obiekt liczniej niż dotychczas, zaczną odwiedzać aktywni fizycznie jeleniogórzanie. Chce też przyciągnąć profesjonalnych sportowców, by wybrali Jelenią Górę na miejsce zgrupowań treningowych.

- Park Sportowy Złotnicza tak będzie nazywał się odnowiony stadion – mówi Zbigniew Kubiela, prezes spółki Termy Cieplickie.

Na Złotniczej wkrótce zakończy się przebudowa głównego boiska i trybuny stadionu. Wykonawca zapowiada, że wszystko będzie gotowe na 30 czerwca. Obiekt ma być dostępny podczas wakacji, ale oficjalne otwarcie odbędzie się podczas Września Jeleniogórskiego.
Park Sportowy Złotnicza będzie najnowocześniejszym obiektem sportowym w mieście. Podobnego w Jeleniej Górze dotąd nie było. Oprócz oświetlonego piłkarskiego boiska, z trawiastą murawą, nowoczesnym drenażem i nawadnianiem, wykonano tam profesjonalną bieżnię biegową oraz stanowiska do uprawiania innych dyscyplin lekkoatletycznych. Wydano na to 16,3 mln zł.

O opóźnieniach przy remoncie pisaliśmy tutaj.

Ze stadionu na Złotniczej tak jak dotychczas będą korzystali: piłkarze Karkonoszy, jeleniogórskie szczypiornistki z KPR, łucznicy i tenisiści z MKS„Bobry”. Jeleniogórskie kluby przed remontem trenowały na stadionie bezpłatnie. Tak będzie nadal. Pojawią się jednak pewne ograniczenia. Trawiaste boisko nie może być użytkowane zbyt intensywnie. By nie utracić gwarancji, na murawie można grać najwyżej 10 godzin w tygodniu. To oznacza, że będzie mógł się na niej odbywać jeden mecz i najwyżej 2-3 treningi piłkarskie. Jeśli murawa zostałaby zniszczona, na jej wymianę trzeba wydać 400 tys. zł.

- Każą nam najpewniej trenować na Lubańskiej, bo boisko treningowe na Złotniczej jest nieprzygotowane - martwi się Bogusław Kempiński wiceprezes klubu Karkonosze, w którym trenuje 8 grup młodzieżowych i drużyna seniorów.

Przedstawiciele spółki Termy Cieplickie, deklarują jednak, że boisko treningowe zostanie uprzątnięte do końca czerwca i Karkonosze będą mogły z niego korzystać. W drugim etapie modernizacji stadionu, ma się na nim pojawić sztuczna murawa.

- Takie boisko będzie generowało przychody, bo można je wynajmować. Na stadionie musi się pojawić działalność komercyjna – uważa Zbigniew Kubiela.

Kierowana przez niego spółka wkrótce przejmie od dotychczasowego dzierżawcy niewielki, 10 -pokojowy hotel działający na Złotniczej. Pojawi się wspólna recepcja. Będzie w niej można wynająć pokój i zarezerwować halę, boisko lub kupić karnet na nowoczesną siłownię. W planach jest też powiększenie hotelu do ok. 30 pokoi i poszerzenie oferty rekreacyjnej.

Modernizacja stadionu nie przebiegała bez problemów, tu znajdziesz szczegóły.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto