Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jeleniogórzanie mogą zgłaszać się do programu leczenia niepłodności poprzez in vitro. Chętnych jest dużo, ale niewiele par spełnia warunki

Alina Gierak
Alina Gierak
Szacuje się, że w Polsce problem bezpłodności dotyczy 20 procent osób w wieku reprodukcyjnym. Nadzieję na posiadanie potomstwa daje jednak metoda in vitro, która w dużej mierze jest finansowana z programów samorządowych.
Szacuje się, że w Polsce problem bezpłodności dotyczy 20 procent osób w wieku reprodukcyjnym. Nadzieję na posiadanie potomstwa daje jednak metoda in vitro, która w dużej mierze jest finansowana z programów samorządowych. Pixabay
Od roku jeleniogórzanie mogą otrzymać od samorządu dofinansowanie leczenia niepłodności poprzez in vitro. To szansa dla par, które niezależnie od tego, czy starają się o dziecko od dłuższego czasu, czy dopiero dowiedzieli się o tym, że in vitro jest nich najlepszym rozwiązaniem. Gdzie się zgłaszać? Ile par skorzystało z dofinansowania? Ile ono wynosi? Przeczytajcie poniżej

Spis treści

Program in vitro dla jeleniogórzan. Gdzie się zgłaszać?

Rok temu radni jeleniogórscy zadecydowali o wsparciu par, które marzą o dziecku, a nie mogą go mieć. Z pomocą przychodzi procedura in vitro. Leczenie nie jest tanie. Pomocą dla uczestników jest dofinansowanie od samorządu jeleniogórskiego.

Nabór par do programu ”Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców Jeleniej Góry w latach 2022 – 2026 nadal trwa. Gdzie się zgłaszać?

Pary zainteresowane uczestnictwem w programie, powinny się zgłosić do Wydziału Spraw Społecznych, Zdrowia i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta, ul. Okrzei 10 (pok. 002, parter) w celu wypełnienia karty uczestnika programu oraz karty kwalifikacyjnej. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 14.00.

Marcin Ryłko z jeleniogórskiego magistratu informuj, że chętnych do skorzystania z dofinansowania procedury in vitro było wielu. Jednak nie wszystkie pary spełniły wymagania. A poza medycznymi wskazaniami, warunkiem jest, by osoby starające się o zakwalifikowanie do programu, były mieszkańcami Jeleniej Góry.

W 2023 roku dofinansowanie procedury in vitro otrzymały cztery pary w Jeleniej Góry.

Ile w Jeleniej Górze wynosi dofinansowanie in vitro?

W ramach programu pacjenci mogą zrealizować do trzech procedur w zakresie

  • procedur zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie)
  • procedur zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem żeńskich komórek rozrodczych (dawstwo inne niż partnerskie)
  • procedur adopcji zarodka (dawstwo inne niż partnerskie).

    Dofinansowanie każdorazowo każdej procedury wynosi do 5000 zł.

    Szczegóły znajdziecie TUTAJ

    Para może zatem maksymalnie otrzymać 15 tys. złotych (na 3 próby) dofinansowania leczenia niepłodności poprzez in vitro.

    W tym roku w budżecie miasta zarezerwowano na program dofinansowania in vitro 50 tysięcy złotych

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grupę krwi u człowieka można zmienić, to przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto